Doktorsuz ambulans


Konya'nın Ilgın İlçesi'nde tam anlamıyla bir sağlık skandalı yaşandı.Ağır yaralının olduğu kaza yerine ambulans geldi, ancak ambulansta doktor yoktu.
Konya'nın Ilgın ilçesinde belde belediye başkanının kullandığı otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı. Araçla motosiklet arasına sıkışan yaralıya müdahale için gelen ambulansta doktor olmayınca, polis aracıyla hastaneden doktor getirildi.

Edinilen bilgiye göre, İbrahim Yıldız'ın (65) kullandığı 42 D 1994 plakalı motosiklet, Ilgın ilçesi Kaplıca kavşağında içinde Yukarıçiğil Belde Belediye Başkanı Ali Aksoy'un da bulunduğu 42 RL 765 plakalı makam aracıyla çarpıştı. Motosiklet sürücüsü Yıldız, devrilen motosikletle otomobil arasında sıkıştı.
Ağır yaralanan İbrahim Yıldız'a müdahale için kaza yerine ambulans ve sağlık ekibi istendi, ancak gelen ambulansın içinde doktor olmadığı için polis, Vefa Tanır Devlet Hastanesi'ne giderek ekip aracıyla kaza yerine doktor getirdi.
Doktorun yaptığı müdahaleden sonra itfaiye ekiplerinin de yardımıyla sıkıştığı yerden çıkarılan Yıldız, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Durumu ağır olan İbrahim Yıldız, buradaki ilk müdahalenin ardından Konya Numune Hastanesi'ne sevk edildi.

ensonhaber