Fil hastası Mustafa kurtarılamadı

Erhan GÖĞEM/KESKİN (Kırıkkale), (DHA)


.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} KIRIKKALE’nin Keskin İlçesi'ne bağlı Kurşunkaya Köyü’nde oturan ve 12 yıl önce gözlerini kaybeden, 5 yıl önce yakalandığı fil hastalığı nedeniyle de sürekli ayağı şişen ve 20 yaşındaki Mustafa Demirkan yaşamını yitirdi.

Yakalandığı fil hastalığına çare bulunamayan Mustafa Demirkan’ın son dönemlerde büyük acılar içinde kıvrandığı belirtildi. Baba Salih Demirkan’ın ise sosyal güvencesi bulunmadığı, sürekli bir işi olmaması nedeniyle de gündelik işlerde çalışarak ailesini geçindirmeye çalıştığı belirtildi. Oğlunun tedavisini Yeşil Kartla ve yardımseverlerin desteğiyle yaptırmaya çalışan baba Salih Demirkan, şimdi oğlunu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyor.

Mustafa’nın yaklaşık bir yıl Ankara’da tedavi gördüğünü belirten baba Demirkan, oğlunun ayağından 16 kilo fazla et alındığını, ancak hastalığına çare bulunamadığını belirtti. Fil hastalığına yenik düşen Mustafa, ailesi ve yakınlarının gözyaşları arasında Kurşunkaya Köyü’nde toprağa verildi.

hurriyet