Anneden oğluna ikinci yaşam

İZMİR, (DHA)


.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} İZMİR'deki Ege Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen nakille evli ve 2 çocuk annesi 46 yaşındaki Gülten Altıntaş, oğlu 22 yaşındaki Ersen Altıntaş'a bir böbreğini verdi.

Kendisine yaklaşık 2.5 ay önce kronik böbrek yetmezliği teşhisi konulan Ersen Altıntaş'a doktorları iyileşmesi için organ naklinin gerekli olduğunu, ilaç tedavilerinden istenilen sonucun alınamayacağını söyledi. Bunun üzerine nakil için anne Gülten Altıntaş gönüllü oldu. Yapılan testler de olumlu çıkınca nakile karar verildi. Nakil Prof. Dr. Cüneyt Hoşçoşkun başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirildi. Ersen Altıntaş, “Annem sayesinde sağlığıma kavuşacağım için çok mutluyum. Kendisine bir hayat borçluyum. Benim için kendi hayatını riske attı. Anneme ne kadar teşekkür etsem onun hakkını ödeyemem” dedi.

Bir anne için en büyük mutluluğun çocuklarını sağlıklı olarak görmek olduğunu belirten Gülten Altıntaş ise şunları söyledi:

“Benim yerimde hangi anne olsa aynı şeyi yapardı. Test sonuçlarının olumlu çıkması için her gün dua ettim. Şimdi tek arzum yavrumun iyileşerek, sağlıklı günlerine geri dönmesi.”

hurriyet