21 yaşındaki Damla, 4 kişiye hayat verecek

Taner ORAL/KONYA, (DHA)


.hurriyet2008-detailbox-newslink { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:none; color:#000000;} .hurriyet2008-detailbox-newslink:hover { font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size:13px; font-weight:bold; text-decoration:underline; color:#990000;} KONYA’nın Beyşehir İlçesi’nde geçirdiği trafik kazası soncu tedavi olduğu hastanede beyin ölümü gerçekleşen 21 yaşındaki Damla Güner’in ailesi, organlarının bağışlanmasına karar verdi. Genç kızın organları 4 kişiye hayat verecek.

Selçuk Üniversitesi Beyşehir Meslek Yüksek Okulu Muhasebe Bölümü’nden geçen yıl mezun olan Damla Güner, 21 Mart cumartesi günü arkadaşı Cengizhan Savur’un kullandığı motosikletle otogara giderken, motosiklet bir otomobille çarptı. Kazada Savur ve Damla Güner yaralandı. İlk tedavisi Beyşehir Devlet Hastanesi’nde yapılan Damla Güner, Konya Numune Hastanesi’ne sevk edildi. Burada tedavi altına alınan Damla Güner’in bugün sabah saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti.

Bunun üzerine Konya Numune Hastanesi Organ Nakli Koordinatörü Dr. Melih Azap, Damla’nın babası Şahin Güner ile organ bağışı konusunda görüştü. Şahin Güner de tek evladı olan Damla’nın organlarının bağışlanmasını kabul etti. Dr. Melih Azap, Damla’nın kalbi, karaciğeri ve böbreklerinin yapılacak doku teslerinden sonra uyum sağlanan hastalara nakledileceğini belirtti.