EŞREFPAŞA HASTANESİ GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞ AĞI OLUŞTURUYOR


İzmir'de Sağlık Alanında Gerçekleştirdiği Projeler ve Uygulamalarla Yepyeni Bir Sayfa Açan İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, Kentin Öncü Sağlık Kuruluşlarından Biri Olmaya Devam Ediyor.

İzmir'de sağlık alanında gerçekleştirdiği projeler ve uygulamalarla yepyeni bir sayfa açan İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, kentin öncü sağlık kuruluşlarından biri olmaya devam ediyor. Teknik donanımı, tecrübeli ve güler yüzlü personeli, sosyal güvencesiz vatandaşlara sunduğu ücretsiz ve kaliteli sağlık hizmetiyle İzmirlilerden övgü alan Eşrefpaşa Hastanesi, bu kez de çok kutsal bir projeye imza atıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kan Merkezi ile imzaladığı bir protokol çerçevesinde, gönüllü kan bağış ağı oluşturuyor. Projeyle, ilk etapta Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan personelin, daha sonra da İzmirlilerin gönüllü olarak kan bağışı yapmalarının sağlanması hedefleniyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Eşrefpaşa Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hülya Güven, hazır kan ürünleri kullanamayacak durumda olup acil kan ihtiyacı bulunan hastalara, gerekli durumlarda kan temin edebilmek amacıyla böyle bir projeye imza attıklarını söyledi.
Güven, "Kampanyamızla kan bağışının önemini vurgulamak istiyoruz. Hastanemizin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ve bağlı şirketlerde çalışan personelle adım attığımız gönüllü kan bağışı projesinin tüm İzmir'e yayılacağını umuyoruz. İzmirlilerin de konuya duyarlılık gösterip Eşrefpaşa Hastanesi'ne gelerek kan vermelerini bekliyoruz." dedi.
Gönüllü kan bağışı projesi kapsamında ilk etapta, hastane ve belediye çalışanlarına kan bağışının önemi, nedeni ve koşulları konularında Ege Üniversitesi'nden gelen uzmanlar tarafından seminerler verilmeye başlandı.
Daha sonra kan bağışı yapmak isteyenlerin kanları alınarak proje başlatılmış oldu. İhtiyaç durumlarında kan bağışçılarına en kısa zamanda ulaşılarak, kanlarının hastalara nakilleri de yine Eşrefpaşa Hastanesi'nin imkanlarıyla sağlanacak. (CİHAN)

(Cihan Haber Ajansı)