Cep telefonları başta olmak üzere elektronik cihazlardan yayılan dalgalardan kaynaklanan stres ve yorgunluktan kurtulmak için uzmanlar her akşam duş almanın tüm vücudu stres ve yorgunluktan arındıracağını söyledi .
Prof . Dr . Süleyman Daşdağ , çevredeki tüm akım taşıyan kablolar ile elektrikli aletler , yüksek gerilim hatları , televizyonlar, cep telefonu, baz istasyonları ve bilgisayar gibi cihazların elektromanyetik dalgalar yaydığını söyledi .

Daşdağ , bu elektromanyetik dalgalardan kaynaklanabilecek elektromanyetik kirliliğin de kişide stres ve yorgunluğa yol açan elektrostatik yük birikimine neden olabileceğini ifade etti .

Tembelliğe itiyor

Prof . Dr . Daşdağ , strese neden olan elektromanyetik kirliliğin en büyük olumsuzluklarından birinin insanları tembelliğe itmesi olduğunu belirterek , şunları söyledi : " Teknolojiyi kullananlar , alınacak bazı önlemlerle elektromanyetik kirlenmeden kaynaklanan ve zararlı olduğu iddia edilen etkileri azaltabilir . Bunun için sağlığımız için beslenmemize dikkat etmekle birlikte elektrikli aletleri olabildiğince kontrollü kullanmamız gerekiyor . Günlük yaşamda bağışıklık sistemini güçlendirici besinlere oldukça fazla yer vermek gerekir . Saçımızı saç kurutana makinesi yerine doğal olarak kurutarak , enerji tasarruflu ve kompakt floresan ampul yerine geleneksel ampulleri kullanarak , cep telefonu yerine kablolu telefon kullanarak evimizdeki elektromanyetik kirliliği en aza indirebiliriz . "
Duş alın
Gün içinde maruz kalınan elektromanyetik dalgaların stres ve yorgunluğa neden olduğunu ifade eden Daşdağ , çıplak ayakla toprağa basılmasının veya herhangi bir metale dokunulmasının bu elektrik yükünü boşaltacağını bildirdi . Aynı şekilde metal gibi iletken olan suyla temasın da elektrik yükünün boşalmasını sağlayacağını belirten Daşdağ , şöyle konuştu : " Her akşam duş almak hem tüm vücudu elektrik yükünden kurtararak stresten arındırır hem de sağlıklı bir gece geçirmemizi sağlar , özellikle elektromanyetik kirliliğin yüksek olduğu alanlarda yaşayanlar , akşamları duş alarak vücutta biriken elektrik yüklerinden arınmalıdır . Böylece , elektromanyetik kirlilikten kaynaklanan stres ve yorgunluk giderilebilir . Gün içinde bunu yapacak zamanı bulamıyorsak elimizi suya tutmamız yani ellerimizi sık sık yıkamamız da vücudumuzdaki elektrik yükünü alır . Bu nedenle hem mikroplardan arınmak hem de elektromanyetik kirlilikten kaynaklanan elektrostatik yük birikiminden korunmak için sık sık ellerimizi yıkayıp her gün duş almalıyız . "

Saglicaklakal.com