Hastanede 'hastalar donuyor' iddiası!

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı!

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nce, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ısıtma sisteminde meydana gelen ve teknik servisin müdahalesiyle giderilen arızanın ardından basında çıkan haberler üzerine inceleme başlatıldı.

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nce, basında yer alan ''Üşüyorum ve Çok Hastayım'' başlıkla haberle ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin çatı katındaki kalorifer borularında dün akşam saatlerinde arıza meydana geldiği ve hastanenin 8. katındaki bekleme salonunda su sızıntısı oluştuğu belirtildi.

Teknik servisin müdahalesiyle su sızıntısının durdurulduğu, sistemin onarıldığı ve tekrar devreye girdiği bilgisinin verildiği açıklamada, ''8. katta ısınma problemi yaşayan 3 odada bulunan hastalarda herhangi bir sıkıntı yaşamadan başka odalara yerleştirildi. Olayla ilgili ivedilikle inceleme başlatıldı'' denildi.

HASTALAR NE DEMİŞTİ?
İddiaya göre, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı kazan dairesinde arıza meydana geldi. Tamir edilemeyen arızadan dolayı kaloriferler çalıştırılamadı. Bunun üzerine hastalara görevlilerin yedek battaniye dağıttığı öğrenildi. Yatan bazı hasta yakınları soğuktan korunmak için evlerinde elektirikli soba getirmek zorunda kaldı. Bir hastanın "Üşüyorum ve çok hastayım, yetkililerin görevini yerine getirmesini rica ediyorum, kat kat giyindim. Yine de donuyorum" dediği öne sürülmüştü


(habertürk)