Hastaya büyük şok!

Karnından futbol topu büyüklüğünde tümör çıktı!


Sivas'ta 32 yaşındaki kişinin karnından futbol topu büyüklüğünde tümör çıkartıldı.
9 saat süren riskli ameliyat, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde gerçekleştirildi.

Karın ağrısı şikayetiyle geldiği hastanede, karnında böbreğe ve karaciğere yapışık halde 20 santimetre çapında tümör olduğunu öğrenen 32 yaşındaki Sinan Doğan, büyük bir şok yaşadı.

Yaklaşık 1 yıldır karın ağrısı şikayeti bulunan hastaya, ameliyat olması gerektiği ancak ameliyatın oldukça sirkli geçeceği söylendi. Bu durum üzerine, Doğan 1 yıldır çektiği karın ağrısı şikayetinden kurtulmak için ameliyat olacağını söyledi. Bu karar üzerine, ameliyata alınan genç hasta 9 saatlik cerrahi müdahalenin ardından sağlığına kavuştu. Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başında bulunan Genel Cerrahi Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Metin Şen, çok riskli bir ameliyat yaptıklarını belirterek, ''Ameliyata alınan hastanın karın bölgesinde 20 santimetre çapında bir kitle çıkarttık. Bu kitle, hastaya büyük bir ızdırap veriyordu. Kanama olduğu için bu kitleyi büyük damarlardan ayırmak riskliydi. Yaklaşık 9 saat süren bir ameliyatla bu kitle çıkartıldı. Başarılı geçen ameliyat sonrası hastanın durumu iyi gidiyor'' dedi.

AMELİYAT SIRASINDA CİDDİ KANAMALAR OLUŞTU!
9 saatlik bir cerrahi operasyonla karın bölgesinden neredeyse bir futbol topu büyüklüğünde kitle çıkartılan Doğan'ın ameliyatı sırasında çok ciddi kanamalar ile karşılaşıldığını da sözlerine ekleyen, Prof. Dr. Şen, operasyonda aynı gruptan 18 ünite taze kan kullanıldığını kaydetti.

Ameliyat olduğu üniversitenin Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünden mezun olan ve görev almayı bekleyen Sinan Doğan ise sağlığına yeniden kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi.(habertürk)