Biber Hapı Nedir ?

Meksika bölgesinde yetişmekte olan ve bölge halkı tarafından uzun yıllardır daha formda bir vücut elde etmek amacıyla kullanılan biber hapı hızla dünyaya yayılmaya başladı. Biber Hapı kullanılmaya başlandığı ilk günden itibaren fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olduğu söylenmektedir. Pepper Time “Biber Hapı” Avrupa’da zayıflama ürünleri listesinde üst sıralarda yer almakta olup, etkileri kanıtlanmış bir bitkisel zayıflama ürünü olduğuda söylenmektedir.

Biber Hapı’na Olan İlgi
Zayıflama ilaçlarının en çok okunan bölümü aylık kaybettirdiği kilo miktarı olduğu içinde Biber Hapı bu anlamda da ilgiyi üzerine çekiyor. Çünkü 4-12 kg. aylık kilo kaybı sağladığı söyleniyor. Kişiden kişiye göre değişen metabolizmayı da dikkate alırsak ortalama 6-7 kg kilo kaybı söz konusu.
Biber Hapı Nasıl Tüketilir ?
Biber Hapı sabah kahvaltıdan 30 dakika önce bol su ile birlikte 1 kapsül alınır. Gün içinde mutlaka en az 2-3 litre su tüketmelisiniz.
Meksika Biber Hapı aldıktan sonra tokluk hissi verdiği için yemek yememezlik yapılmaması gerektiği özellikle belirtiliyor. Günlük olarak önerilen doz miktarı ise 1 adet biber hapı kapsülü kullanımıdır.

Biber Hapı’nın Yan Etkileri

Çoğu zayıflama hapında olduğu gibi Biber Hapı’nında bir takım yan etkileri söz konusudur. Çoğu kullanıcıda yan etki görülmediği söylensede bazı kişilerde baş dönmesi, mide bulantısı, ağızda kuruluk, bağırsak tembelliği ve hafif kalp çarpıntısı şikayetleri olmuştur.

Biber Hapı Doğalmı ?
Biber hapı içeriğinde kimyasal madde bulunmadığı söylenmektedir. Tamamen doğal bir şekil de labaratuvarlar da imal edildiği ve içeriğindek doğal ürünler sayesinde hızla kilo verilebildiği dile getiriliyor. Özellikle doğadan toplanan besinlerden hazırlanması ile sağlığa zararsız olduğu vuruglanıyor.

Biber Hapı Onaylımı ?
Aynı zamanda da biber hapı içeriğinde bulunan besinler yüz yıllardır Avrupa ve Amerikadaki bölge halkı tarafından şifa amacılığıyla kullanılmaktadır. Biber hapı içerisinde turunç, guarana meyvesi, tıbbi nişasta ve kitre sakızı ekstresi bulunmaktadır. Biber hapı zayıflama ürünü T.C. Tarım Bakanlığı tarafından onaylanmıştır. Sağlık bakanlığı tarafından onaylanmamasının nedeni içeriğinin tarım ürünlerinden oluşması ve kimyasal katkı maddesinin bulunmamasıdır.

Biber Hapı’nı Kimler Kullanamaz ?
-Hamile, gebe ve emzirenler kesinlikle zayıflama kapsülü kullanamaz.
-Karaciğer, kalp ve böbrek yetmezliği olanlar meksika biberi kullanamaz.
-Kullanmakta olduğunuz ilaç varsa muhakkak doktora danışılarak kullanılmalı.
-Yüksek tansiyonlu kişiler kullanamaz.
-Ülser veya Gastrit şikayeti olanlar kullanamaz.


Hüriyet/Sağlık