Başhekim'den acı itiraf...
Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hasan Sunar, 1985’ten bu yana hizmet veren hastanede, ekibin üst düzey performansına rağmen, fiziksel yetersizlikler nedeniyle yeterli hizmet verilemediğini söyledi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne kapasitenin artırılması için başvuran Başhekim Doç. Sunar, hayati öneme sahip hastaneyle ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu:

* Kroner yoğun bakım ve reanimasyon ünitesinin yatak sayısı yetersiz. Acil hastalara cevap verebilmek için, kroner yoğun bakım ünitesinde sedye üzerinde hasta izlemi yapılmaktadır.
* Kalp ve karaciğer nakli gibi önemli ameliyatlar yapılan hastanemizde özellikle de bu hastaların enfeksiyon riskini en aza indirmek için özel odalarda takibi gerekiyor. Ancak özel oda sayısı ihtiyacı karşılamıyor.
* Hayati öneme sahip kalp krizi, kalp yetersizliği ve ritim bozukluğu olan hastalar 3 kişilik koğuş odalarda yatmak zorunda kalıyor.
* Acil müdahale gerektiğinde, sıkışıklık nedeniyle müdahale yapan ekibin rahat çalışmasına engel durumlar yaşanıyor.
* Hastanemizin planlaması ve inşaatı 22 yıl öncesine dayandığından 5 yıl önce açılsa dahi hasta yoğunluğuna ve modern hastane anlayışına cevap veremiyor.
HT/SAĞLIK