Nevşehir’de sevindirici gelişme

Nevşehir Dr. Şevki Atasagun Devlet Hastanesi'nde ilk beyin tümörü ameliyatı gerçekleştirildi.


Dr. Şevki Atasagun Nevşehir Devlet Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Savran ve ameliyat ekibi, başarılı bir ameliyat gerçekleştirerek erkek bir hastanın beynindeki tümörü aldı.

Beyin Cerrahı Op. Dr. Mehmet Savran, yeni hizmete başlayan hastanede önemli ameliyatların rahatlıkla yapılabilecek durumda olduğunu söyledi. Yusuf Korkmaz adlı 78 yaşındaki hastanın anormal davranışlar, durgunluk ve sol tarafında bir miktar kuvvet kaybıyla geldiğini belirten Savran, yapılan tetkikler sonucunda beynin sağ tarafında yaklaşık 3x4 cm çapında bir tümör olduğu tespit edildiğini söyledi.

Hasta ve yakınları ile durumu konuştuktan sonra ameliyata aldıklarını anlatan Savran, "Ameliyat gayet başarılı geçti ve ameliyat sonrası hastamız uyandı. Beyin cerrahi servisimize aldık. Bir kaç gün sonra hastamızda hiçbir kuvvet kaybı olmadığı ve ameliyat öncesi durumuna göre oldukça düzelmiş durumda anormal davranışlar azaldı ve sol tarafındaki kuvvet kaybı düzeldi. Hastamız gayet iyi durumda gözüküyor. Böyle bir ameliyatı Nevşehir Devlet Hastanesinde yapılmış olması çok önemli. Yeni hastanemizin tam teşekküllü çalışmasıyla birlikte ameliyathanemizin şartları ve anestezide çalışan arkadaşlarımızın gayretle çalışmaları ile bu başarılı operasyon gerçekleştiriliyor. Büyük ameliyatlar büyük bir ekip işidir. Biz bu başarılı ekibin bir parçasıyız. Baştahastaneyönetimimiz, başhekimimiz ve diğer yönetici arkadaşlarımızla birlikte Nevşehir'imize en iyi hizmeti vermek için buradayız. Bu şekilde böyle bir ameliyatın yapılmış olması da bu açıdan düşündüğümüzde çok büyük önem arz ediyor." dedi.

Savran, Nevşehir Devlet Hastanesi'nin yeni binası iledonanımve fiziki şartlar olarak artık zor ameliyatların yapılabilmesine çok uygun bir yer konumuna geldiğini kaydetti. Hastane Başhekimi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Yıldırım Tuncer'de, öncelikle Beyin Cerrahi Doktoru Op.Dr. Mehmet Savran'a bir ilke imza attığı için teşekkür ettiğini söyledi. Kısa bir süre önce bu hastaneye tayin olduğunu belirten Tuncer, "Genel Cerrahi uzmanıyım ve ameliyat yapmanın ne kadar zor olduğunu iyi bilirim. Özellikle bir ekip gerektiren, özel şartlar gerektiren, hastanın sizinle ilgili olmasını gerektiren cerrahi branşların ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum ve bundan dolayı Mehmet Bey'e tekrar teşekkür ediyorum." diye konuştu.
CİHAN