İşte sağlık alanındaki yapılacak projelerDev şehir hastaneleri kuruluyor, sedye üzerinde sokakta taşınan hasta görülmeyecek, doktor sayısı 200 bine çıkarılacak!Başbakan Recep Tayyip ErdoğanAK PartiSeçim Beyannamesi'ndesağlıkalanında yapılacak çalışmalara da yer verildiğini açıkladı. İşte sağlık alanında yapılacak çalışmalar ve Erdoğan'ın açıklamaları:

Kamu özel ortaklığı modeli ile sağlık birimleri ve büyük rekreasyon alanlarının bir arada bulunduğu dev şehir hastaneleri oluşturacağız. Ustalık dönemini en önemli adımları olarak hayata geçireceğiz. Sedye üzerinde sokakta taşınan hasta görmek istemiyoruz. Bandın üzerinde taşınacak.

Modernteknolojine gerektiriyorsa onu yapacağız. Nasıl ki bir yataklı, iki yataklı odaları kurduysak yeni yapılanları daha da ileri teknolojiyle tanıştıracağız.

Doktor sayısını 2023'e kadar aşamalı olarak iki katına çıkarmış olacağız. 120 bin olan doktor sayısı 2023'te 200 bine çıkaracağız...

Biz bunların hesabını yaptık. Artık tamamıyla sağlık alanındaüniversitekurmaya başladık. Tıp fakültelerine destek verdik. Yani devletin şu andaki eğitim araştırma hastaneleriyle onları birlikte çalıştırıyoruz.

Yeni adım da uzman doktorlarımızın kariyer yapma imkanlarını da sağlamak. YÖK bu adımı da atıyor. Bezm-i Alem tamamen sağlık üniversitesidir... Tıp fakültesine destek verdik. Devletin bu hastaneleri ile onları birlikte çalıştırıyoruz... Uzman doktorların kariyer imkanlarını da buralarda sağlayacağız... Bunların hiçbiri yoktu...

samanyolu haber