+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Aşk bir tablodur imzası da sekstir!

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Sağlık Haberleri Forumunda Bulunan  Aşk bir tablodur imzası da sekstir! Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  hayallerinde özgür кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк Baktabul'un Çılgını кıνıяcıк - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Jun 2008
  Bulunduğu Yer
  >>мαуıη тαяℓαѕı<<
  Mesajlar
  14.275
  Blog Yazıları
  110
  Tecrübe Puanı
  107375338

  Tanımlı Aşk bir tablodur imzası da sekstir!

  Aşk bir tablodur imzası da sekstir!

  Konu cinsellik ise aklımıza gelen ilk isim Haydar Dümen... Ünü artık ülkemizi aşmış durumda; birçok yabancı televizyona açıklamalar yapıyor.


  Öyle ki biz söyleşimizi bitirmeden Hollandalı televizyoncular geldi. Bizi uğurladı, bir başka çekim için kamera karşısına geçti. Başka bir zaman onunla, 81 yaşında bu kadar enerjik olmayı nasıl başardığını konuşacağım. Bunun yolu sağlıklı bir cinsel hayattan geçiyorsa, herkese “Günde birkaç kez uygulama yapın” diyeceğim! Eşi Gül Hanım’ın aşkının da son derece etkili olduğuna eminim (Nazar değmesin, içimden de dışımdan da hep maşallah dedim). Dümen’e ülkemizdeki en ciddi cinsel sorunları sordum

  Haydar Dümen, cesur açıklamaları ve cinsellikle ilgili direkt cevapları sayesinde genç yaşlı herkesin gönlünü kazanmış bir isim. Dümen, başta vajinismus olmak üzere toplumun genelini ilgilendiren cinsel sorunların çözümlerini ve aşkta cinselliğin önemini HT Magazin okurları için anlattı

  Vajinismus ülkemizde ciddi bir sorun. Nedir bu vajinismus?
  Kadının genellikle korku nedeniyle kasılıp cinsel birleşmeye uygun ortam hazırlamaması ve bu korkunun paniğiyle bacaklarının, karın kaslarının, hatta vajinanın kendi dokusunun kasılmasıyla birleşmeye izin vermemesi demek.

  Bizim ülkemize mahsus bir rahatsızlık sanki? Neden bu kadar çok?
  Korku, korku, korku... Organik değil çünkü. Dünyanın her yerinde, kadın olsun, erkek olsun, köpek olsun, kedi olsun, organik olarak yapısal evrim sürecin neyse odur; o değişmez. Biz bunu doğal karşılayamıyoruz.

  Toplumsal ve çok ciddi bir sorun o halde?
  Tabii ki öyle. Bizim toplumumuzda bu resmen korku. Kadınlara genç yaşlarda kodlanıyor bu korkular, acı duygular, çok acı çekeceği düşünceleri. Maalesef bugün Taksim'e çıkıp "vajinismuuus!" diye bağırsanız 30 kişi "Bana mı seslendin?" deyip dönüp bakar.

  Siz çözdünüz bu sorunu. Çok bilinen parmak çözümüyle mi?
  40 yıldır uğraşıyorum bu konuyla. İlk 30 yıl ben de çözemedim. Son 10-12 yıldır olay çözüldü. Klasik tedaviler olan parmak tedavisi ve telkinden sonuç alamadım.

  Nasıl bir şey sizce fiziksel olarak vajina? Tarif etseniz...
  Vajina kasları düz kas, yani iradeye bağlı değil. Midemiz, bağırsaklarımız, idrar yollarımız da düz kas. Yani bağırsağım bana ne yapacağımı sormaz, kötü bir yemek yediysem "onu durdursun geri tepsin" yapamam, o bağırsağın bileceği iştir. Ve bu iradeye bağlı olmadığından yukarıdan irade olarak herhangi bir emir almaz vajina. Kolumu kaldırırım bu irademdir; durdururum, burada durur. Tamam o da irademdir. Ama vajina irade emir almadığından, kocasını ne kadar severse sevsin, bu işin ne kadar önemli olduğunu bilirse bilsin, hayatının sönmek üzere olduğunu göre göre yukarıdan gelen emire aşağısı kapalı oluyor bu rahatsızlıkta. Almıyor yani, o kodlamayı aşamıyor ve almıyor.

  Kaç aileye yardım ettiniz?
  Bugüne kadar 3 binin üzerinde aileyi kurtardım. Dünyada görülmüş şey değil. 3 bin aileyi kurtarıyorum. Aile dediğin zaman karı koca hesaplasan 6 bin insanı kurtarıyorsun. Bunların içinde 20-30 yıllık olan evlilikler var.

  30 yıl vajinusmus olan kadınlar mı?.. Nasıl sürüyor bu evlilikler?
  Toplum idare ediyor işte. Biz buna kodlanmışız. Erkek gidiyor aldatıyor, kadın çocuk yapamıyor. Doğumlarda anne olma yaşı yükseldi deniyor ya bunların çoğu vajinusmus. Bu hastalık anne olma yaşını da etkiliyor. Kadın sevişemiyor ki nasıl hamile kalsın?

  Böyle bir sorun varsa ailelerin işin içinde olup çifte yardım etmeleri gerekmez mi?
  Bu konu yüzünden annesinin babasının gözü önünde dayak yiyen, kolları zincirlere vurularak dayak tekme yiyenler var. Çünkü çok derin bir konu. Bireysel değil; iki tarafın ailesini de ilgilendiriyor. Konuşulamıyor, çözülemiyor. Sadece kadın suçlanıyor.

  Aklınızda kalan bir iki örnek var mı?
  Kadın evli, gelmiş 26 yaşına "Hocam hala ben daha taharetlenmedim ben dokunamam" diyor. Bir diğeri iş o noktaya gelmiş ki dış sürtünme yoluyla gebe kalıyor, doğuruyor hem de normal doğum yapıyor. Durum aynı, yine sevişemiyor kocasıyla. Vajina kilit.

  Neden bu kadar korkuyoruz peki?
  Çok konuşuyoruz ve abartılı konuşuyoruz millet olarak. Bir arkadaşı anlatmış bir hastama, o ilk gece o kadar kan gelmiş ki tavana fışkırmış kızlık kanı. Kadın anlatıyor, "Bu aklımdan çıkmıyor" diyor bana. Koyun kessen fışkırmaz tavana, böyle saçmalık var mı? Bir başkasında karşı duvara fışkırmış kan, böyle anlatıyor. Şimdi karşı duvar dediğin zaman biraz insanın tuhafına gidiyor. Mümkün mü bu? "O gün acıdan ölmezsen hayatın hiçbir döneminde acıdan ölmezsin" diye düşünen kızlar var.

  Vajinismus büyükşehirlerde yoğun dediniz. Peki en çok hangi şehirlerde görülüyor?
  İzmir birinci sırada.

  Ne diyorsun hocam ben İzmirliyim, bunu nasıl yazarım?
  Öyle, doğrusu bu. Seni geç. Sende sorun yok. Çapkınlar İzmirliler. Ben kendilerine de söylüyorum. Güzeller, hakikatten güzeller. Sıcak iklim, kanları kaynar İzmirli kızların. Açık açık söylüyorum çapkın İzmir'in kızları. Ama en çok vajinusmus onlarda var. Devamında Ankara, İstanbul, Bursa ve Mersin geliyor. Bu iller bu konuda birbiriyle yarışıyor. Ama İzmir hep birinci.

  Mesleki anlamda dikkatinizi çeken kesim var mı?
  Öğretmenler birinci sırada. Çünkü öğretmen model. Kişiliğini model olarak taşımak, sergilemek zorunda. Laubali gezemezsin, haha hihi yapamazsın, olabilir. Ama doktorlarda çokluğunu affedemiyorum. Doktor bu doktor, insan bedenini okuyan, öğrenen insan!

  Birleşme olamaması demek nasıl oluyor? Nasıl kilitliyor vajina kendini?
  Bacaktan başlıyor kilitlenme. Asla yaklaştırmıyor. Olmuyor. 1, 5 ,10 yıl diyelim. Düşünebiliyor musun? Dizden itibaren çoğu zaman kilitlenme oluyor ve asla açamıyorsun.

  Peki sizi en çok zorlayan ne oldu bu konuda?
  Olayın çözümünü bulma aşaması. Beni o yordu.

  Nasıl bir çözüm buldunuz?
  Sözlü anlatınca çok sulanıyor. Örnek vereyim; gözbebeği ışığa programlı, ışığı kısarsan gözbebeğini küçültürsün ya, bu onun gibi bir şey. Diyelim ben senin gözbebeğini büyüteceğim 50 yıl uğraşsam ne telkinle ne şununla bununla büyütemem. Gözbebeği kendi kendine büyümez. Onun sihiri ışık. Düz kaslarda bir sinir var, onu buldum ve harekete geçiriyorum. Bu kadar basit.

  Toplumsal bir öneriniz var mı?
  Bütün kadınlara, bütün kızlara, öcelikle ailelere şunu söylemek istiyorum: "Korkutmayın çocukları". Aile kuracaklar, kız evlenecek, birinin karısı olacak, sonra anne olacak ve mutlu olacak. Siz babaanne anneanne olacaksınız, herkes payını alacak.

  Sonradan vajinusmus olma durumu yok mu peki?
  Var tabii... Bizim erkeklerimizde hem bilgi yok, hem de törenin gerektirdiği bir sertlik, acımasızlık, hoyratlık var. İlk gece bitirme sevdası var. Kimileri çarşaf bekliyor kapının önünde. Üstelik 15 dakika süre tanıyorlar; 15 dakika sonunda kapının önünde "Tık tık hadi öldünüz mü" gibilerinden. Bir kadın düşünün; korkuları olabilir, kendi organıyla tedirginlikler olabilir, naz yapmak isteyebilir, çekinebilir... Kocası olması önemli değil, birçok kadın hala aydınlıkta hatta loş ışıkta bile değil karanlıkta sevişmeye alışmış. 10 senelik evliliklerde bile kadın 'göstermemeye' programlanmış. Cinsellik devam ediyor ama gösteremiyor. Alışmaya, zamana ihtiyacı olabilir. Ayrıca birçok kadın da cinsel organını beğenmiyor. Kısacası erkeğin olayı bitirerek yüzünün akıyla sabaha çıkması berbat bir durum. Yani "o olay bitsin, onun arkası gelir" diyorlar acele ediyorlar. Sorunun cevabı bu; %10 ve %15 dolaylarında da kadınlar ilk birleşmeden sonra vajinismus oluyorlar. Hoyrat davranıldıktan sonra vajina kilit oluyor. Gözüne bir çöp girdi diye düşün, artık açamazsın gözünü. İkisi aynı şey...

  Cinsellik açısından ülkemiz ne durumda?
  Batık. Batığın dışında olanlar da çok hızlı yüzmeye çalışırken boğulma tehlikesi geçiriyorlar çünkü düzenli disiplinli homojen bir kültür cinsel kültür algılayışı ve yetiştirme sunumu yok Türkiye'de. Her aile bir tarafa çekiyor. Herkes başka türlü düşünüyor bu heterojen toplumda neyi koruyacaksın, nereden doğru gideceksin? Çözümü zor.

  Kadınlar neden kendilerini geç keşfediyorlar? 20 yıllık evli olduğunu ama bir kez bile orgazm olamadığını söyleyenler var.
  Keşfetmek için maden arayacak. Kocası arınmamış kapkara kömür, bir başkası bakır, öbürü paslanmış demir... Yani kocanın elinde bir şey var diye erkek sanıyor kendini. Erkeklik çok farkı bir şey, cinsellik çok farklı bir şey. Aşkın güven, sevgi, saygı, özveri, ortak paylaşımlar ve birçok insani değerlerin doruk noktasında yapılan başyapıt bir resim tablosudur cinsellik. O tablonun renkleri demin saydıklarımdır, figürü çizgisiyle... Tablosunu yaparsın, altına imzası sekstir. Bu imzayı atmışsan tablo tamamdır.


  (habertürk)


 2. #2
  Süper Üye ehadd Baktabul'un Çılgını ehadd Baktabul'un Çılgını ehadd Baktabul'un Çılgını ehadd Baktabul'un Çılgını ehadd Baktabul'un Çılgını ehadd Baktabul'un Çılgını ehadd Baktabul'un Çılgını ehadd Baktabul'un Çılgını ehadd Baktabul'un Çılgını ehadd Baktabul'un Çılgını ehadd Baktabul'un Çılgını ehadd - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2011
  Bulunduğu Yer
  sevgilimin kalbi
  Mesajlar
  379
  Blog Yazıları
  18
  Tecrübe Puanı
  41608288

  Tanımlı Ce: Aşk bir tablodur imzası da sekstir!

  toplum cahil\bilincsiz. bu konularda doktorlar yorum yapar 3. sahıslar degil

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Bir üstekinin imzası hakkında
  By ecebetül in forum Muthis Geyikler
  Cevaplar: 393
  Son Mesaj: 03-31-2012, 17:52
 2. 'Messenger'da Türk imzası
  By KARLALESİ in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 06-27-2011, 16:35
 3. Kocaman'ın sadece imzası eksi
  By HaZzAL in forum Fenerbahce
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-15-2010, 11:11
 4. Provokatif cinayetlerde Ergenekon imzası
  By nur yağmuru in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-14-2008, 10:47
 5. Uçan kamerada Türk imzası
  By deliqanli in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-12-2007, 17:31

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375