+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu
Like Tree3Likes
 • 1 Post By Kaileena
 • 1 Post By Kaileena
 • 1 Post By Kaileena

Türkiye'nin ikinci yüz nakli operasyonu

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Sağlık Haberleri Forumunda Bulunan  Türkiye'nin ikinci yüz nakli operasyonu Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Türkiye'nin ikinci yüz nakli operasyonu

  Türkiye’nin ikinci yüz nakli operasyonu tamamlandı

  24.02.2012

  Antalya Akdeniz Üniversitesi’ndeki Türkiye’nin ilk yüz naklinin ardından Türkiye'yi gururlandıran bir haber de Ankara Hacettepe Üniversitesi’nden geldi. Sabah saatlerinde başlayan yüz nakli operasyonu 17.50 itibariyle sona erdi ve operasyonun başarılı geçtiği açıklandı. Geçirdiği kazada hayatını kaybeden N.K'nın yüzü, 5 yaşında televizyonun patlaması sonucu yüzünün yüzde 70’i hasar gören 25 yaşındaki Cengiz Gür’e nakledildi. İlk yüz nakli olan Uğur Acar'dan sonra Türkiye'nin ikinci yüz nakli kahramanları N.K ve Cengiz Gür oldu.  İzmir’de bir trafik kazası geçiren hastanın beyin ölümü gerçekleşince yakınları yüzü dahil tüm organlarını nakil için bağışladı. Bu haberi alan Hacettepe uzmanları derhal İzmir’e uçtu. Bağışçının yüzü, iki kolu ve bacakları nakledilmek üzere alındı. İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nde bu organlar özel olarak kutulandı. Yine özel uçakla Ankara’ya oradan da Hacettepe Üniversitesi’nin kapısına kadar getirildi. Doktorlar, hasta bakıcılar tüm hastane seferberdi. Ancak kötü bir sürpriz oldu. Organ kutularından birinin taşıma sırasında altı çıktı ve yere düştü. Görevliler anında müdahale etti. Ancak akıllara, ‘Keşke bu tür hayati organların taşınmasında karton kutular yerine daha özel araç gereç kullanılsa’ sorusu geldi.  İKİNCİ YÜZ NAKLİ 25 YAŞINDAKİ CENGİZ GÜR’E

  Antalya Akdaniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Uğur Acar’a Türkiye’nin ilk tam yüz naklinin yapılmasının ardından ikinci yüz nakli, Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde gerçekleşiyor. İzmir’de beyin ölümü gerçekleşen 40 yaşındaki N.A.’nın 2 kolu, 2 bacağı ve yüzü Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde getirildi. Yüz nakli, 25 yaşındaki Cengiz Gür’e yapıldı.

  YENİ YÜZÜYLE SPİKER OLMAK İSTİYOR

  Türkiye’de ikinci tam yüz naklinin yapıldığı Cengiz Gül’ün en büyük hayalinin ekranda haber sunmak olduğu öğrenildi. Sabah saatlerinde başlayan ameliyat halen devam ederken, hastane önünde yakınlarının heyecanlı bekleyişi de sürüyor. Gül’ün yakınlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş ve basın mensubu da hastane önünde beklemeye devam ediyor.

  Gazetecilerle sohbet eden Gül’ün halası Münevver Oral, canlı bağlantı yapan televizyon muhabirlerine, "Cengiz’in en büyük hayali kamera karşısına geçip haber okumak. Umarım bu ameliyattan sonra hayaline kavuşur, şimdi bir adım daha yaklaşıyor. Hayat dolu, kendisiyle barışık biri. Bundan da başarılı olacağına inanıyoruz" dedi.
  Bugün saat 11.00 sıralarından operasyonla alınan N.A.’nın 2 kolu, 2 bacağı ve yüzü, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ne ulaştırıldı. Kol ve bacakların, 1998 yılında elektrik akımına kapılan 27 yaşındaki Şevket Çavdar’a, yüzün ise 5 yaşında televizyonun patlaması sonucu yüzünün yüzde 70’i hasar gören 25 yaşındaki Cengiz Gür’e nakledildi.

  Beyin ölümü gerçekleşen 40 yaşındaki N.A (solda) ve yüz nakli yapılacak 25 yaşındaki Cengiz Gür  ORGANLARIN BULUNDUĞU TORBA YERE DÜŞTÜ

  Bu arada organların taşınması sırasında telaştan aksilikler de oldu. Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeng etirilen N.K.’nın organlarından bacaklarının bulunduğu torba ambulanstan alınıp hastaneye taşındığı sırada girişte karton kutunun altının açılmasıyla yere düştü. Torba hemen tekrar kutuya konulup, ameliyatın yapılacağı bölüme götürüldü.  Antalya’daki Akdeniz Üniversitesi’nde Türkiye’nin ilk yüz ve kol naklinin ardından ikinci yüz nakli İzmir’den yapılan bağışla Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

  İLK YÜZ NAKLİ UĞUR ACAR'A YAPILDI / FOTO GALERİ (Uğur Acar / Türkiye'de ilk yüz nakli / Fotoğrafları)

  Uşak’da Ahmet Kaya’nın yüz, kol ve bacakları ailesi tarafından bağışlanmış ve böylece Türkiye’nin ilk yüz, ikinci kol nakli ameliyatı 21 Ocak’ta Akdeniz Üniversitesi’nde gerçekleştirilmişti. İkinci yüz nakli ameliyatı hazırlığı haberi bu kez Hacettepe Üniversitesi’nden geldi. İzmir’in Çeşme İlçesi’nde 10 gün önce trafik kazasında ağır yaralanan 40 yaşındaki N.A.’nin tedavi gördüğü İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşti. N.A.’nın ailesi tüm organlarının bağışlanmasını kimliğinin açıklanmaması kaydıyla kabul etti. Aile kimliğin açıklanmaması için hastaneye dilekçe de verdi.

  Bu gelişmenin ardından Türkiye’nin ikinci yüz nakli için Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ndeki ekibinin hazır olduğu bilgisi geldi. Hemen İzmir’e ulaştırılan ekip, N.A.’nın bağışlanan organlarını almak için Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde operasyona başladı.

  Çalışmayı tamamlayan ekip, N.A.’nin yüzü, kol ve bacaklarını bekleyen hastalara nakletmek üzere Ankara’ya götürdü.

  TÜM ORGANLARI BAĞIŞLANDI

  "OĞLUM BENİ HİÇ ÜZMEDİ"

  Dokuz Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç.Dr. Cenk Ecevit, beyin ölümü gerçekleştikten sonra yüz, kol, bacak dahil tüm organları bağışlanan N.A. ve gerçekleştirilen operasyonla ilgili açıklama yaptı. Doç. Dr. Ecevit yüz, kol ve bacaklarının Hacettepe Üniversitesi’den gelen ve başkanlığını Prof.Dr. Gökhan Tunçbilek’in yaptığı 3 kişilik ekip tarafından alındığını söyledi. Doç.Dr. Ecevit, şöyle dedi:

  "Donörün karaciğer, böbrek, kornea, kol, bacak ve yüzü nakledilmek üzere gece saat 03.00’e kadar süren operasyonla alındı. Yüz, kol ve bacaklar nakledilmek üzere Hacettepe Üniversitesi’ne, karaciğeri Gülhane Tıp Fakültesi Hastanesi’ne, böbrekleri İzmir Eğitim Hastanesi’ne gönderildi. Korneaları ise uygun bir alıcı bulunana kadar hastanemizde bekletilecek. Nakil de hastanemiz tarafından yapılacak."

  Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin organ nakli konusunda Türkiye’nin en ileri teknolojisine sahip hastanesinden biri olduğunu ifade eden Doç.Dr. Ecevit, 2011 yılında beyin ölümü gerçekleşen kişilerden en fazla naklin kendileri tarafından yapıldığını söyledi. Doç. Dr. Ecevit, yüz, kol ve bacakların vücut dışında kalma süresinin kısa olması nedeniyle nakillerin başlamış olabileceğini söyleyerek, "Türkiye organ nakilleri konusunda son derece tecrübeli bir ülke. Son günlerde yapılan yüz nakili ne kadar ileri bir seviyeye gittiğimizin göstergesi" dedi.

  MOTOSİKLETİ İLE KAZA YAPMIŞ

  Donör 40 yaşındaki N.A.’nın, 17 Şubat cuma günü kullandığı motosiklet ile Alaçatı’da kaza yaptığı öğrenildi. N.A.’nın, saat 11.30 sıralarında Alaçatı Belediyesi yakınlarında motosiklet ile seyir halindeyken tali yoldan geri geri çıkan bir otomobile çarptığı, olay yerine çağrılan ambulansla önce Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi’ne, ardından da Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildiği belirtildi. Bir hafta yaşam savaşı veren N.A’nın dün beyin ölümü gerçekleşti ve ailesi organlarını bağışladı.

  "UMARIM ARAYIP SORARLAR"

  Alaçatı’da oturan N.A.’nın annesi C.A. gözyaşlarını tutamadı, "Çok üzgünüz. Kendisi artık yok ama organları yaşayacak. İnşallah hayırlı birilerine nasip olmuştur. Umarım sonra da beni arayıp sorarlar" dedi.

  NAKİL YAPILACAK HASTANIN YAKINLARI HASTANE ÖNÜNDE

  Türkiye’de ikinci yüz naklinin yapılacağı Cengiz Gür’ün yakınları, Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde ameliyatın başarıyla tamamlanmasını bekliyor. Cengiz Gür’ün halası Münevver Oral, çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi. Oral, doktorların dün gece aramasıyla İstanbul’dan apar topar uçakla İstanbul’dan Ankara’ya geldiklerini anlattı.

  Yüz nakli yapılacak Cengiz Gür’ün yüzünün 2 yaşında televizyon tüpünün patlaması sonucu yandığını belirten hala Münevver Oral, 25 yaşında olan Cengiz Gür’ün yüz nakli olmayı çok istediğini, bunun için de bir ay önce Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’ne başvurduklarını söyledi. Münevver Oral, yeğeninin, Antalya’daki ilk yüz nakline ilişkin haberleri büyük dikkat ve heyecanla izlediğini söyledi. Oral, Cengiz Gür’ün bir senedir İstanbul’da çalıştığını, internet kablosu bağlantısı yaptığını belirtti. Oral, "Meslek Yüksekokulunun 2 yıllık Haberleşme Bölümü’nü bitirdi. Ardından Açık Öğretim’de Radyo ve Televizyon Bölümüne girdi. Eğitimini burada sürdürüyor" dedi.

  Cengiz Gür’ün eniştesi Mustafa Oral da yeğeninin yüz nakli için haberin bugün geldiğini belirterek, Gür’ün sabah ameliyata alındığını söyledi. Mustafa Oral, ameliyata girerken Gür’ün mutlu ve huzurlu olduğunu söyledi.

  Antalya’da gerçekleştirilen Türkiye’de ilk yüz nakli ameliyatının kendilerine umut verdiğini söyleyen Oral, Cengiz Gür’ün yüzünün görüntüsü yüzünden mutsuz olduğunu, toplum içine çıkmak istemediğini belirtti. Cengiz Gür’ün annesinin hayatta olduğunu ancak babasını kaybettiğini anlatan Mustafa Oral, "Babası o çocukken akciğer kanserinden öldü. Annesi yıllar sonra ikinci evliliğini yaptı. İstanbul’da yaşıyorlar. Cengiz’in 2 kardeşi var. Radyo Televizyon bölümünde eğitim görüyor. Haber sunucusu olmak istiyordu. Bu ameliyatla, bu hayale bir adım daha yaklaşacak" diye konuştu.

  Öte yandan ameliyatın saatler sürmesinin beklendiği bildirildi.

  "ÇOK SEVİNDİ VE UMUTLANDI"


  Türkiye'de ikinci yüz naklinin yapılacağı Cengiz Gül'ün yakınları Hacettepe Hastanesi önünde ameliyatın sona ermesini bekliyor.

  Bu sırada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gül'ün halası Münevver Oral, çok heyecanlı olduğunu ifade ederek, Gül'ün saat 03.30'da uçakla İstanbul'dan Ankara'ya geldiğini söyledi.

  Gül'ün yüzünün iki yaşında televizyon tüpünün patlaması sonucu yandığını belirten Oral, 25 yaşında olan Gül'ün yüz nakli olmayı çok istediğini bunun için de bir ay önce Hacettepe Üniversitesi Hastanesine başvurduklarını söyledi.

  Antalya'daki ilk yüz nakline ilişkin haberleri izleyen Gül'ün çok sevindiğini ve umutlandığını anlatan Oral, yeğenini ameliyata girerken göremediğini söyledi.

  Oral, Cengiz Gül'ün bir senedir İstanbul'da çalıştığını, internet kablosu bağlantısı yaptığını belirterek, aynı zaman da eğitimini sürdürdüğünü kaydetti.

  Cengiz Gül'ün eniştesi Mustafa Oral da yeğeninin yüz nakli için haberin bugün geldiğini belirterek, Gül'ün sabah saat 09.00'da ameliyata alındığını söyledi. Oral, ameliyata girerken Gül'ün mutlu ve huzurlu olduğunu söyledi.

  Antalya'daki ameliyatın kendilerine umut verdiğini söyleyen Oral, Gül'ün yüzünün görüntüsü yüzünden mutsuz olduğunu, toplum içine çıkmak istemediğini belirtti.

  Gül'ün annesinin hayatta olduğunu ancak babasını kaybettiğini anlatan Oral, radyo televizyon ve sinema bölümünde eğitim gören Gül'ün haber sunucusu olmak istediğini, bu ameliyatla bu hayale bir adım daha yaklaşacağını kaydetti.

  ORGANLARI BAĞIŞLANAN KİŞİNİN CENAZESİ TOPRAĞA VERİLDİ

  İzmir'in Çeşme ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonrasında dün beyin ölümü gerçekleşen ve yüzü, kolları, bacakları, böbrekleri ile karaciğer ve korneaları bağışlanan 40 yaşındaki erkek donör, Alaçatı'da toprağa verildi.

  İsmi ailesi tarafından açıklanmak istenmeyen donör için Alaçatı Pazaryeri Camisi'nde ikindi namazından sonra cenaze töreni düzenlendi. Törene, donörün eşi, Alaçatı Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, çalışma arkadaşları ve akrabaları katıldı.

  40 yaşındaki donörün cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Alaçatı Yeni Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Kubya likes this.

 2. #2
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Ce: Türkiye'nin ikinci yüz nakli operasyonu

  4 uzuv naklinden acı haber

  28.02.2012

  Dünyada ilk kez çift kol ve çift bacak naklini yapan Hacettepe Üniversitesi’nden arka arkaya kötü haber geldi. Ameliyattan sonraki gün sol bacağı, dün de diğer bacak ve iki kolu alınmak zorunda kalınan Şevket Çavdar hayatını kaybetti.

  HACETTEPE Üniversitesi’nde yapılan ve dünyada bir ilk olan çift kol ve bacak nakli başarısızlıkla sonuçlandı. Nakledilen uzuvların alınmasına rağmen hayati tehlikeyi atlatamayan Şevket Çavdar, dün akşam hayatını kaybetti.

  Elektrik çarpması nedeniyle kol ve bacaklarını kaybettiği için Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde nakil sırasına giren ve İzmir’de geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren N.A (40) ile dokuları uyuşan Şevket Çavdar’a, geçen cuma aynı anda kol ve bacak nakli yapıldı.

  Başarılı geçen ameliyat sonrası hastanın kalp damar ve kan sisteminin nakledilen dokuların idamesini sağlayamaması nedeniyle sol bacak birinci günde alındı. Devam eden süreçte sorunlara metabolik komplikasyonların da eklenmesi üzerine 2 kol ve diğer bacakta kademeli alındı. Hayati tehlikeyi atlatamayan Çavdar, dün akşam 19.20’de yaşamını yitirdi.  İNSAN ÜSTÜ ÇABA  Üniversitesiden yapılan açıklamada, “Gelişen metabolik dengesizlik maalesef hastamızın yaşamını ciddi düzeyde etkileyecek duruma gelmiş, alınan tüm önlemler ve uygulanan yoğun tedavi yaklaşımlarına rağmen hastamız kaybedilmiştir. Yaklaşık 90 saate varan süreyle 200’e yakın doktor ve sağlık personelinin insanüstü bir çaba göstermesine karşın hastamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü duymaktayız.


  Bu süreçte, hastamıza dokularını bağışlayan verici ailesine minnettarlığımızı bildirirken kan bağışlarıyla destek veren halkımıza ve bu zorlu süreçte yanımızda olan Sağlık Bakanlığı’na müteşekkiriz. Hastamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz.”
  Yapılan işlemlerin ardından Çavdar’ın cenazesi ailesine teslim edildi.

  CENGİZ UYANDIRILACAK

  Yüz nakli yapılan Cengiz Gül’ün durumu iyi. Hastane yetkililerinin verdiği bilgiye göre bugün uyandırılmaya başlanacak.  ANNEM ÜZÜLMESİN DİYE SÖYLEMEDİK  ŞEVKET Çavdar’ın ağabeyi Hüseyin Çavdar kardeşinin durumuyla ilgili şunları söyledi: “Organların alınacağını sabah 03.00’te öğrendik, operasyon sabah 11.00’de başladı. Geçen sefer sol bacağın alınması için bize danışılmıştı ancak bu defa durum acil olduğundan bize danışılmadı. Çok üzgünüz. Söyleyecek söz bulamıyoruz. Ümitliydik ama olmadı. Kalple ilgili sorun olması ve hayati tehlike bulunması dolayısıyla organlar alınmış. Tek isteğimiz yoğun bakımdan sağ salim çıkmasıdır. Annem üzülmesin diye henüz haber vermedik.”


  Kaynak
  Kubya likes this.

 3. #3
  Super Moderator Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena Baktabul'un Çılgını Kaileena - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Dec 2010
  Bulunduğu Yer
  Serçe Kanadı
  Mesajlar
  5.682
  Blog Yazıları
  94
  Tecrübe Puanı
  107374703

  Tanımlı Ce: Türkiye'nin ikinci yüz nakli operasyonu

  Hacettepe'ye ruhsat iptali


  DHA
  23 Mart 2012

  Hacettepe Üniversitesi'nin Kompozit doku nakli ruhsatı iptal edildi.

  Kompozit Doku Nakli Bilim Kurulu, Ankara Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü'nde ikinci kez toplandı. Kompozit Doku Nakli Bilim Kurulu, Hacettepe Üniversitesi'nin Kompozit doku nakli ruhsatını iptal etme ve 18 yaşından küçüklere Kompozit Doku nakli yapılmaması kararı aldı.

  Hacettepe Üniversitesi'nde çift kol ve bacak nakli yapılan Şevket Çavdar'ın ölümünün ardından Kompozit Doku Nakli Bilim Kurulu, Ankara Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü'nde ikinci kez toplandı. Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Şencan başkanlığında toplanan ve 7 kişilik heyetten oluşan kurul toplantısına, Gazi Üniversitesi Hastanesi'ndeki yüz naklini gerçekleştiren ekibin başında bulunan Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selahattin Özmen ve Akdeniz Üniversitesi'nde nakilleri gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan da katıldı.

  Kompozit Doku Nakli Bilim Kurulu, Hacettepe Üniversitesi'nin Kompozit doku nakli ruhsatını iptal etme ve 18 yaşından küçüklere Kompozit Doku nakli yapılmaması kararı aldı.

  Dünyada ilk kez gerçekleşen ve çift kol ve bacak nakli yapılan Şevket Çavdar'ın hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan operasyonun ardından Kompozit Doku Nakli Bilim Kurulu geçen ay ilk toplantısını yapmıştı.

  AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ2NE UYARI

  SAĞLIK BAKANLIĞI: YÖNETMELİĞE AYKIRI

  Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada; "Hacettepe'de yüz nakli uygun değil. Akdeniz Üniversitesi'nde ki bacak nakli de yönetmeliğe aykırı. Bacak naklinin kriterlere uymadığı saptandı." dedi.

  NAKİL SONUNDA HAYATINI KAYBETMİŞTİ

  Hacettepe Üniversitesi'nde, 24 Şubat'ta Şevket Çavdar isimli hastaya çift kol ve çift bacak nakli yapılmış, ancak Çavdar naklin ardından yaşamını yitirmişti.

  Ameliyatı yapan Hacettepe Üniversitesi ekibinin bir başka hasta için çift kol nakline onay aldığı ve donörden bacakları almaması gerektiği ortaya çıkmıştı.

  Ancak Türkiye'nin ilk yüz naklini yapan Prof. Ömer Özkan'ın da bakanlığa başvurduğunu öğrenen Doç. Dr. Serdar Nasır'ın; son anda, bakanlığın izni olmadan bacakları da aldığı iddia edilmişti.

  Kubya likes this.

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Türkiye'nin ikinci ''kalpsiz'' hastası
  By Odysseia in forum Sağlık Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-07-2012, 11:43
 2. Uğur Acar / Türkiye'de ilk yüz nakli / Fotoğrafları
  By Kaileena in forum Resim Bölümü
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 06-01-2012, 11:59
 3. Türkiye'nin üçüncü yüz nakli
  By Kaileena in forum Sağlık Haberleri
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-29-2012, 17:29
 4. Uğur Acar / Türkiye'de ilk yüz nakli / Uğur Acar yüz nakli
  By Kaileena in forum Sağlık Haberleri
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 03-13-2012, 18:46
 5. Yüz Nakli Nasıl Yapılır ? Yüz nakli diye birşey var mıdır ?
  By Kayıtsız in forum Sorun Cevaplayalım
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 01-15-2011, 11:15

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375