TOFD'den yapılan açıklamada, 'Omurilik Felci Rehabilitasyon Merkezi' projesinin hayata geçirilmesi için destek olunması gerektiği vurgulandı.Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nin bildirisinsde şu ifadeler kullanıldı:

"Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği 1998 yılından bu yana; öncelikle omurilik felçlileri olmak üzere tüm ortopedik özürlülerin tıbbi, mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarının çözümlerine yönelik ulusal ve uluslararası alanlarda çalışmalar yapmaktadır. TOFD başarılı ve yaygın çalışmaları nedeniyle 03.05.2004 tarih ve 2004/7252 sayılı Bakanlar Kurulu kararıyla “Kamu Yararına Çalışan Dernek” statüsünde hizmetlerini sürdürmektedir.

TOFD’nin öncelikli hedeflerinden biri toplumda farkındalık yaratarak yeni oluşabilecek omurilik felcini ve kalıcı sakatlıkları önlemektir.

TOFD olarak kurulduğumuz günden beri hayata geçirmek istediğimiz en önemli projelerimizden bir diğeri ise Türkiye’de bir ilk olacak OMURİLİK FELCİ REHABİLİTASYON MERKEZİ’nin kurulmasıdır.

Avrupa’da her ülkede birkaç tane olan OMURİLİK FELÇLİLERİ Rehabilitasyon Merkezi, 74 milyon nüfuslu ülkemizde maalesef bulunmamaktadır.

Yer ve işletim için ön çalışmaları hazırlanmış olan projenin hayata geçirilmesi için tüm Türkiye’nin destek vereceğine inancımız tamdır.

Başlatacağımız “BİR MİLYON ÜYE” kampanyası ile ayda 2 TL aidat karşılığında bu merkezin gerçekleşmesi için sizler de katkı sunabilirsiniz.

Ayrıca derneğimize üye olunması ile , aylık sadece 2 TL karşılığında;
• Engelli öğrencilerin burs almalarına ve okula gitmelerine yardımcı olabilirsiniz.
• İhtiyaç sahibi 3000’in üzerindeki engelliye akülü ve manuel sandalye yardımında bulunabilirsiniz.
• Engellilerin sanatsal – kültürel ve sportif etkinliklere katılımını sağlayabilirsiniz.
• Sosyal ve ekonomik yoksunluğu olan ve bakacak kimsesi olmayan omurilik felçlilerinin bakım masraflarını karşılayabilirsiniz.
• Engellilerin meslek edinmesine katkıda bulunabilir ve istihdam edilmelerini sağlayabilirsiniz.
BİR MİLYON ÜYE ve OMURİLİK FELCİ REHABİLİTASYON MERKEZİ çalışmalarımızın bütün destekçilerimizin katılımı ile yapacağımız tanıtımını ve duyurusunu 7 Haziran 2012 Perşembe Saat 12:00’de Sapphire Teras’ta gerçekleştireceğiz.

Engelsiz bir yaşam dileriz…
Saygılarımızla"

Kaynak: Ekolay