+ Konu Cevapla
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Çatlaklardan Kurtulma Yöntemi

 HER TELDEN Katagorisinde ve  Sağlıklı Yaşam Forumunda Bulunan  Çatlaklardan Kurtulma Yöntemi Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

  1. #1
    ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
    Üyelik Tarihi
    Jul 2007
    Mesajlar
    3.415
    Blog Yazıları
    3
    Tecrübe Puanı
    107374633

    new Çatlaklardan Kurtulma Yöntemi    Çatlaklardan Kurtulma Yöntemi

    Genelde göğüs, karın, kalça, kol ve omuz bölgelerinde ortaya çıkan çatlaklar, pek çok kadın ve erkeği etkileyen bir problem...
    Çatlaklar, hızlı kilo alıp verme, gebelik, kortizon kullanımı, metabolik rahatsızlık gibi nedenlerle oluşabilir. Tedavi için önce sorunun hangi rahatsızlıktan kaynaklandığını tespit etmek gerekir.
    Çatlağın rengi, yüzeyin gerginliği, çatlağın kaç senedir var olduğu tedavinin süresini belirler.

    Çatlakları Önlemek İçin...
    Bütün rahatsızlıklarda olduğu gibi, vücut çatlaklarının da oluşmasını önlemek, tedavi etmekten daha kolaydır. Bunun için de öncelikle cildin elastikiyetinin sağlanması gerekir. Ayrıca bazı hususlara dikkat ederek de korunabilirsiniz:
    Kısa zamanda aşırı miktarda kilo alıp vermekten kaçının. Cilt, vücuttaki yağ miktarının artıp azalmasıyla birlikte, aynı hızda esnemeyi başaramadığı için yıpranır ve çatlaklar oluşur.
    Cildin elastikiyetini kazanması ve koruması için çaba sarf edin. Bu amaçla yumuşatıcı yağlar kullanabilir ve A, E ve F vitamini alabilirsiniz.
    Çok dar giysiler giymemeye özen gösterin. Bu tür giysiler kan dolaşımını güçleştirerek, cilde gereken oksijenin sağlanmasını engeller. Oksijen almayan cilt, yeteri kadar beslenemediği için daha kolay yıpranır ve deformasyona uğrar.

    Beslenmeye Dikkat...
    Cildin esnek ve formunda olması için sadece dıştan korunması değil, içten de beslenmesi gerekir. Cildinize gereken özeni göstermek istiyorsanız, öncelikle işe beslenme düzeninizi değiştirerek başlayabilirsiniz.
    Yoğurt, süt, taze sebze ve meyveleri bolca tüketmeye çalışın.
    Serbest radikallerle savaşarak hücre yenilenmesinde önemli bir rol oynayan E ve C vitamini içeren yumurta, süt ve süt ürünleri gibi besinleri tercih edin.
    Vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olan besinleri tüketin. Böylece daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.
    Günde 1 - 1,5 litre su içmeyi ihmal etmeyin. Cilde gereken nemi sağladığınız takdirde esnekliğini uzun bir süre koruyabilirsiniz.

    TEDAVİ YÖNTEMLERİ
    Mezoterapi : Derinin orta tabakasına ilaç enjeksiyonu yöntemidir. Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle verilir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç süratle etkisini gösterir.

    Karboksiterapi : Deri içi ve deri altına özel bir cihazla doğrudan saf karbondioksit gazı verilmesi yöntemidir. Uygulama sonrası bölgeye çevre dokulardan daha fazla oksijen gelir ve dolaşım hızlanır. Karbondioksit hızla uzaklaştırılır. Yağ yakımı artar.

    Kimyasal Peeling : Cildi canlandırmak amacıyla uygulanan kimyasal maddelerle cildin hasarlı üst kısmının “soyulması” işlemidir. Bu işlem sırasında değişik kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Kullanılan maddeye göre yüzeysel, orta ve derin peeling yapılabilmektedir. Kimyasal peeling ile daha bol ve daha iyi organize olmuş yeni dokuların oluşması sağlanır.

    Krem Tedavileri : Piyasada bulunan pek çok farklı ürün mevcuttur. Cilde sürülerek, yüzey üzerinden tedavi amacı güden bu ürünler, tek başlarına mucize yaratamasalar da, diğer tedavilerle birlikte kullanıldığında etkili olabilmektedir.

    Hamilelikte Çatlak...
    Çatlak problemi, hamile bayanlarda %90 gibi yüksek bir oranda gözlenebilmektedir. Genelde ilk önce karın bölgesinde başlayıp, göğüs, bacaklar ve koltuk altına doğru yayılım gösterirler. Çatlak gelişiminin tam nedeni bilinmese de; hormonal faktörler ve ailesel yatkınlığın rolü göz ardı edilemez. Gelişen fetüsün deriyi germesi, hamilelik sırasında alınan kilolar dermal yırtıklara neden olmakta ve çatlağı başlatmaktadır. Hamilelik esnasında yetersiz sıvı alımı, cildin elastikiyetini azaltıcı rol oynadığından çatlak oluşumunu kolaylaştırır. (Çatlaklardan Kurtulma Yöntemi | Aktif Haber ) alıntı

  2. #2
    Paylaşimci Üye ölümdenöte Baktabul'un Çılgını ölümdenöte Baktabul'un Çılgını ölümdenöte Baktabul'un Çılgını ölümdenöte Baktabul'un Çılgını ölümdenöte Baktabul'un Çılgını ölümdenöte Baktabul'un Çılgını ölümdenöte Baktabul'un Çılgını ölümdenöte Baktabul'un Çılgını ölümdenöte Baktabul'un Çılgını ölümdenöte Baktabul'un Çılgını ölümdenöte Baktabul'un Çılgını
    Üyelik Tarihi
    Aug 2007
    Mesajlar
    1.122
    Tecrübe Puanı
    4168656

    Tanımlı

    Paylasim icin saol arkadaslarin isine yarar umarim

  3. #3
    ^^Mavinin Sessizliği^^ mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını mavidamla Baktabul'un Çılgını
    Üyelik Tarihi
    Jul 2007
    Mesajlar
    3.415
    Blog Yazıları
    3
    Tecrübe Puanı
    107374633

    Tanımlı

    Alıntı candanote´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
    Paylasim icin saol arkadaslarin isine yarar umarim

    umarım yarar... teşkler

Benzer Konular

  1. Aşk, Kendinden Kurtulma İsteğidir!
    By nur yağmuru in forum Ask Ve Sevgi
    Cevaplar: 0
    Son Mesaj: 08-29-2010, 14:40
  2. Keylogger dan kurtulma Programsız
    By bariscoskun in forum Bilişim ve İnternet Dünyasi
    Cevaplar: 7
    Son Mesaj: 07-10-2009, 22:18
  3. göbekten kurtulma yolları
    By DarkNess in forum Vücut Bakımı
    Cevaplar: 3
    Son Mesaj: 02-10-2009, 22:49
  4. Kurtulma Hızı
    By Mr. NuteLLa in forum Fizik
    Cevaplar: 0
    Son Mesaj: 11-13-2008, 12:51
  5. Depresyondan kurtulma yolları
    By XxCANISIxX in forum Sağlık Haberleri
    Cevaplar: 0
    Son Mesaj: 07-01-2008, 11:53

Etiketler

Yetkileriniz

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0