Dünya'nın merkezine yolculuk
18 Temmuz 2008 Cuma 21:00
Bu film hem konusu hem tekniği ile dikkat çekiyor. NASA'nın kullandığı teknikle ***** üç boyutlu hale getirildi.

Bu hafta vizyona girecek olan filmlerden biri teknolojisi ile dikkat çekiyor. Gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu romanından uyarlanan filmde, NASA teknolojisi kullanıldı.

Jules Verne’in, 1864 yılında yazdığı “Dünyanın Merkezine Seyahat”, dünyanın dört bir yanında nesiller boyu çocukların başucu kitaplarından oldu. Kitap, aynı zamanda gelmiş geçmiş en iyi bilimkurgu romanları arasında sayılıyor.

ÜÇ BOYUTLU FİLM

Şimdi ise, bu ünlü roman, Brendan Fraser’ın başrolünde olduğu bir filme dönüştü. Ülkemizde de bu Cuma gösterime girecek olan ***** aynı zamanda NASA’nın kullandığı dijital 3D teknolojisi (Real D) kullanılarak 3 boyutlu hale getirildi. ***** dijital 3D kullanılarak, canlı oyuncular ile çekilmiş, animasyon olmayan ilk film olma özelliğini taşıyor.

FİLMİN KONUSU;
On altıncı yüzyılda buldukları bir şifreyle İzlanda’daki sönmüş yanardağdan dünyanın merkezine inmeye çalışan maceraperest ekibin yolculuğu film ile günümüze taşınırken, filmin kahramanalrı da küçük Sean ve maceraperest bilimadamı amcası Trevor ile, onlara rehberlik yapan Hannah oluyor.
Dünyanın Merkezine Yolculuk, 18 Temmuz’da sinemalarda...

internethaber