En az 50 il başkanı daha istifa edecek


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, şimdi de teşkilatlarda revizyona gidiyor.
Köklü revizyon milletvekilliği adaylığı için istifa edenlerin yerine yapılacak atamalarla gelecek. Yönetimle anlaşamayan il başkanlarının ise görevden alınabileceği ifade ediliyor.

CHP Merkez Yönetim Kurulu'nun il ve ilçe başkanları ve yöneticilerinden milletvekilli adayı olacakların 10 Ocak'a kadar istifa etmeleri yönünde aldığı tavsiye kararının ardından teşkilatlar da istifa furyası yaşanıyor.

İstifalar için tanınan sürenin dolmasına az bir süre kala Kastamonu, Kars, Düzce başta olmak üzere birçok il, ilçe ve parti yöneticisi istifa etti. Birçok il başkanı ise adaylık konusunda yönetimin nabzını yokluyor. Olumlu sinyal alanlar hemen istifa ediyor. Pazartesi gününe kadar en az 50 il başkanının istifa etmesi bekleniyor.

Bu arada Kılıçdaroğlu'nun talimatı doğrultusunda 81 ilde görevlendirilen Parti Meclisi üyeleri ve milletvekilleri yapacakları çalışmaları içeren bir "anket formu" düzenleyecek. Koordinatör heyetler gittikleri illerde vatandaşların CHP'ye bakışının fotoğrafını çekecek. Ortaya çıkacak sonuçlara göreseçimstratejisi belirlenecek.

Öte yandanCHPLideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yaptığı açıklamada, "Boşalan il başkanlıkları için atama pazartesi günü yapılabilir" şeklinde konuştu.

HABERTÜRK