Koalisyon iddialarına cevap verdiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli: Bunlar aslı astarı olmayan uydurma yalanlardır


CHPGenel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e gönderme yapan Bahçeli, "12 Eylül referandumundan sonra yazılanlara, çizilenlere ve televizyonda söylenenlere bakıyorsunuz herkesAKPile CHP'nin iki partili bir parlamenter sistemi içerisinde olmasını ve MHP'nin de meclis dışında kalmasını arzulayan sözler söylediler. Hattızatında bu sözleri söyleyenlere dışarıdan fikri destek verenlere bakıyorsunuz, CHP'den genel başkan yardımcısı oluyor." şeklinde konuştu.

MHP lideri, Isparta ve ilçelerinde çeşitli temel atma ve açılış törenlerine katıldı. Sabah saatlerinde karayolu ile Isparta ilçelerinden Yalvaç ve Şarkikaraağaç'ı ziyaret eden Bahçeli, Eğirdir'e geldi. Öğle yemeğini partililer ile Eğirdir Mavi Göl Otel'de yiyen Bahçeli yemek sonrasında Eğirdirlilere hitap etti.

KonuşmasındaAK Partihükümetine yüklenen Bahçeli, "8 yıldır iktidarda bulunan AKP iktidarı bitmiştir. Hukuku zedelemiştir. Toprak bütünlüğümüzü tehdit altına alacak hatalar işlemiştir. Yorgun düşmüştür. Bu iktidar millet iradesiyle görevden uzaklaştırılmalıdır. Yüce Divan'a gönderilmeli ve hesap vermelidir." diye konuştu.

Son günlerde ceza muhakemesinin 102. maddesi değiştirilerek tutukluluk süreci üzerinden bir takım gizli programların uygulandığını dile getiren Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: "Önemli bir terör örgütü ve PKK'nın bazı yandaşları cezaevinden çıkartılmış ve şimdi toplumsal tepki ve adaletteki yanlışlığın fark edilmesi üzerine toplamaya çalışıyorlar. Bir tanesini Türkiye'de bulmak mümkün değil, hepsi İran'a kaçmış. Sanki bunlar bir takım küçük olaylardan dolayı içeri girmiş. Tahliye edildikten sonra gidip imza atmakla mevcudiyetini ispat edecek masumiyette insanlar gibi görerek bir uygulama başlatıyordunuz ki bunlar müebbet hapisle yargılanıyorlar. Bunların hesabını Başbakan olarak vereceksin, vermelisin."

2011 seçimlerinde bir iktidar değişikliğine ihtiyaç olduğunu belirten Bahçeli, "Peki yerine kim gelmelidir sorusuna 40 yıldır faaliyet gösteren ve tüm kadrosuyla hazır olan MHP buna taliptir. 40 yıldır neyi iddia ettiyse hepsi doğru çıkmıştır. MHP'nin iktidarına engel olmaya çalışıyorlar, biz tek başımıza iktidar olmayı istiyoruz. İktidar olduktan sonra da lider bir Türkiye oluşturacağız." şeklinde konuştu.

CİHAN