Kılıçdaroğlu, Danıştay hakimi gibiDanıştay'ın başörtüsü ile ilgili kararını savunan Kılıçdaroğlu, yargı bir karar vermişse buna uyulmasının zorunlu olduğunu öne sürdü.
Erzurum'da NTV muhabirinin sorularını cevaplayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Başbakan'ın yapmak istediği, kendi hukuk sistemini kurmak. Bu faşist sistemlerde olur" diye konuştu.

Tartışmalı tahliyeleri de değerlendiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Emniyet kime bağlı, İçişleri Bakanlığı'na, İçişleri Bakanlığı kime bağlı. Burada tek sorumlu olan olayları izleyemeyen hükümettir. Bunu TBMM Başkanı da söylüyor."

Erdoğan'ın "Kimsenin yaşam koşullarına müdahale etmiyoruz" şeklindeki sözlerinin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, "Mahalle baskısı bu dönemde ortaya çıktı. Bunu kim söylüyor, Türkiye'nin bilim insanları. Başbakan müdahale etmiyoruz demekle bundan kurtulamaz. İnsanların kaygıları vardır. Uygulamaya bakmak lazım" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun ''Ucube" tartışmaları ile ilgili sözleri ise şöyle: "Heykel olmuş olmamış önemli değil. Sanat olmuş olmamış önemli değil. İnsanların karınlarının doyduğu yerde sanat daha güzel yapılır. Türkiye'de özgürlük yok, ne özgürlüğü. Türkiye'de tek bir kişinin özgürlüğü var Recep Tayyip Erdoğan. Halkımızın bunu görmesi lazım. Türkiye raydan çıktı.

Erzurum'a seyahatinden önce de havaalanında gazetecilerin sorularını cevaplayan Kılıçdaroğlu, Danıştay 8. Dairesi'nin başörtüsüyle ilgili aldığı kararı, "Yargı kararlarına herkes saygı duymalı, biz de saygı duyacağız." sözleriyle değerlendirdi.

Yargı kararlarına herkesin saygı duyması gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Biz de saygı duyacağız." dedi.

Ergenekontutuklusu Mehmet Haberal'ın önceki gün odasında yapılan aramalar hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, "Sayın Başbakan'ın, hükümet yetkililerinin kendilerine sorması gerekir, acaba yoğun bakımda yatan hastanın odası 6.5 saat aranır mı aranmaz mı? Bu odaya doktor denetiminde bir kişinin girmesi doğru mudur, değil midir? Eğer bunlara doğrudur diyorlarsa, yapılanlar da doğrudur. Eğer hayır bunlar yanlıştır, öyle bir şey olmaz, yoğun bakıma herkes elini kolunu sallayarak, yoğun bakıma giremez diyorlarsa o zaman en azından yoğun bakım ünitesinin gerektirdiği koşulların sağlanması lazım. Öyle anlaşılıyor ki bunların hiçbirisine uyulmadı. Türkiye zaten bir hukuk devleti olmaktan süratle uzaklaşıyor. Bunları da artık olağan karşılamaya başladık." diye konuştu. Bir gazetecinin, 'Öğrencilerle bir araya gelecek misiniz?' sorusuna ise Kılıçdaroğlu, "Öğrenciler kabul ederlerse büyük bir zevkle." karşılığını verdi.

HABERVAKTİM


Bu başörtüsünü ben hallederim deyip duruyordu demekki böyle halledecek, olmadı hitler gibi ne kadar başörtülü varsa gaz odalarına koyun sorunu toptan halletmiş olursunuz sayın kılıçtaroğlu.....