Batman'da konuşan Erdoğan halka böyle seslendi

22.01.2011,13:35:04
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ..

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Tıpkı12 EylülHalk Oylaması'nda olduğu gibi bu açılış töreni öncesinde Batmanlıları sindirmek, bu açılış töreninden uzak tutmak için o malum odaklar harekete geçti. Bataklık kurumasın ki, bataklıktan rant sağlamaya devam edelim istiyorlar." dedi.

Başbakan Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı. Erdoğan halk oylamasına Batmanlılar'ın yüzde 95 gibi çok yüksek bir oranda ''evet'' dediğini belirterek, ''Bunun için şükranlarımı sunuyorum'' dedi.

Bütün tehditlere rağmen, bütün korkutmalara rağmen halkın özgür iradesine yönelik baskılara rağmen Batmanlıların sandığa gittiğini ve özgürlüklere, ileri demokrasiye, hukukun üstünlüğüne ''evet'' dediğini belirtti.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: ''Statükoya, statükoculara, değişimden korkanlara, özgürlükten, demokrasiden korkanlara, Batman en güzel cevabı verdi. İşte bundan dolayı hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Sevgili Batmanlılar, bugün de Batman tarihi günlerinden birini yaşıyor. Bugün Batman eğitimde, sağlıkta, sosyal hizmetlerde, tarımda ve sanayide tam 69 farklı eserle 69 farklı hizmetle buluşuyor. Ama çok ilginçtir, tıpkı 12 Eylül Halk Oylaması'nda olduğu gibi bu açılış töreni öncesinde Batmanlıları sindirmek, bu açılış töreninden uzak tutmak için o malum odaklar harekete geçti. 'Batmanlı Başbakanı karşılamasın, Batmanlı Başbakanı dinlemesin, Batman bu açılış heyecanını yaşamasın' diye her türlü antidemokratik baskıcı yönteme başvurdular. Bunlar aslında ışıktan korkuyorlar. bunlar aslında aydınlıktan korkuyorlar, bunlar aslında demokrasiden, özgürlükten korkuyorlar. Yıllarca yoksulluğu sömürdüler. Şimdi de çıkıyorlar, buraya yapılan yatırımları, hizmetleri hazmetmediklerini gösteriyorlar. Yoksulluk devam etsin ki, Batman'ı istismar edelim istiyorlar. Bataklık kurumasın ki, bataklıktan rant sağlamaya devam edelim istiyorlar.''

Başbakan Erdoğan, vatandaşların, ''Batman sizinle gurur duyuyor'' sözleri üzerine, ''Biz sizlerle gurur duyuyoruz. Sizin bu heyecanınıza, bu coşkunuza, AK kadronun canı fedadır. İşte biz 8 yıldır bu oyunu bozduk. Bozmaya da devam edeceğiz'' dedi.

İktidarlarında tahriklere boyun eğmediklerini vurgulayan Erdoğan, şöyle devam etti: ''Bundan sonra da, Allah'ın izniyle sizlerin de desteğiyle boyun eğmeyeceğiz. Biz hizmet ürettik, eser ürettik, kardeşliğimizi pekiştirdik. Aynı şekilde devam edeceğiz. Her gittiğimiz yerde bir şey söyledik, 'Yaradılanı yaradandan ötürü sevmeye' devam edeceğiz. Bugün de Batman'da bu toplu açılış töreni ile dile kolay bir çırpıda 69 eserin açılışını yapıyoruz.Türkiyegenelinde olduğu gibi 81 vilayetimizin tek tek her birinde olduğu gibi Batman'da da az önce Milli Eğitim Bakanımızı dinlediniz, eğitime en büyük yatırımı yaptık. Ama Batman'da eğitimde henüz ulaşmamız gereken noktada değiliz. Daha çok yatırım yapacağız ve yapmaya devam edeceğiz. Batman'da da derslik ortalamasını 30 öğrenciye indireceğiz, endişeniz olmasın.''

CİHAN