Gökçek, Twitter sözünü tuttu


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter'da kendisiyle görüşmek için randevu alan 40 takipçisiyle buluştu.


22.01.2011,20:37:41


Gökçek, takipçileriyle Gençlik Parkı Kabul Salonu'ndaki yemekte buluştu.

İstanbul ve Eskişehir gibiAnkaradışından gelenlerin de olduğu 40 Twittercı'yla verdiği söz üzerine buluşan Başkan Gökçek, onların Ankara'yla ilgili çeşitli soru ve sorunlarına samimi cevaplar verdi. Önce Twittercılar'ın belediyenin çalışmalarıyla ilgili sorularını detaylı bir şekilde anlatan Başkan Gökçek daha sonraTwitterile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çoğuüniversiteöğrencisi olan grupla keyifli bir ortamda sohbet eden Başkan Gökçek, "4 gündürTwitterkullanıyorum ve 14 bin takipçiye ulaştım. 70 bin tıklanma ile dün itibarıyla 27. sıraya ulaştım. Kemal Kılıçdaroğlu'na 2 sıra kaldı. Herhalde bugün itibarıyla onu geçerim" dedi.

Bir üniversite öğrencisinin neden Twitter'ı seçtiğini sorması üzerine Başkan Gökçek, "Twitter'ı duyuyordum ama böylesine muazzam iletişim kurulabilen ve bu kadar keyifli birinternetortamı olduğunu bilmiyordum. Son 4 gün içinde en çok popüler olan ve tıklanan twitterci ben oldum. Bir anda her bir taraftan 17 bin kişi beni takip etmeye başladı. Twitter'ı çok sevdim, bundan sonra daha değişik ve daha orijinal kullanacağım. Hem sizlerle sohbet edeceğim, hem de yeniliklerle karşınızda olacağım" diye konuştu.

Twitter'ı mesai saatleri dışında gece yarısından sonra kullandığını ve hiçbir şekilde işlerini aksatmasına izin vermediğini belirten Başkan Gökçek, Twitter'da büyük ilgiyle izlendiği için muhaliflerinin bile kendisini kıskanmaya başladığını söyledi.
Yaklaşık 2 buçuk saat süren sohbet sonrası çoğu gençlerden oluşan takipçileriyle "Twitter Hatırası" yazılı panonun önünde fotoğraflar çektiren Başkan Gökçek, gelen herkese Ankara'nın eski fotoğraflarından oluşan "Bir Zamanlar Ankara" ve Mehmet Akif Ersoy'un "Safahat" adlı kitapını hediye etti.


CİHAN