Kılıçdaroğlu'na çok ilginç benzetme !


Rakamlarla konuşan Suat Kılıç'ın hedefinde Kılıçdaroğlu var. Peki benzettiği kimdi?


23.01.2011,12:07:31


AK Parti'li Kılıç: "Sayın Kılıçdaroğlu'nun vaat ettiği karşılıksız para ve işlerin bir yıllık karşılığı 200 katrilyon lira"

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, partisinin Mersin İl Gençlik Kolları tarafından düzenlenen "Gençliğin Siyasetteki Yeri" konulu konferansa katıldı. Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun her eve aylık bin TL ödeme vaadinde bulunduğunu belirterek, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun vaat ettiği karşılıksız paranın, karşılıksız işlerin 1 yıllık karşılığı 200 katrilyon lira. Yani Allah korusun 4 yıl iş başında olsa, 800 katrilyon. Sıfırı tüketecek" dedi.

Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayında düzenlenen "Gençliğin Siyasetteki Yeri" konulu konferansta yaklaşık 1 saat konuşan Kılıç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, Denizli'de ayva ikram edildiğine değinerek, "Sen zaten ayvayı yedin. Bir yandan ayvayı yiyor, öbür yandan da 'Bu ayvayı AK Parti'ye yedireceğiz' diyor. Armudun sapını, üzümün çöpünü bırak, projelerini anlat. Kaynak nerede onu anlat. Kılıçdaroğlu, 'Her eve bin TL maaş bağlayacağım' diyor. Yalan, doğru ben bilmem. Bu sözleri en sonCem Uzansöyledi. Kaynağı nereden bulacak bilmiyorum. Hesapladığımız zaman Sayın Kılıçdaroğlu'nun vaat ettiği karşılıksız paranın, karşılıksız işlerin bir yıllık karşılığı 200 katrilyon lira. Yani Allah korusun 4 yıl iş başında olsa, 800 katrilyon lira... Sıfırı tüketecek. Kaynak nerede diye sorduğumuzda, 'Benim adım Kemal, ben bulurum' diyor. Geçtiğimiz günlerde gazetelerde okuduk, Erzurum'a giderken Batman uçağına biniyormuş. Görevliler, uyarmış ve uçağına geri dönmüş. Erzurum'un yolunu bulamayan sen, 200 katrilyonu nereden bulacaksın?" diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU GÖREVDEYKEN İLAÇ KUYRUKLARI KİLOMETRELERCEYDİ

SSK Genel Müdürlüğü görevinin geçtiğimiz yıllarda Kılıçdaroğlu tarafından yürütüldüğünü kaydeden Kılıç, "Kılıçdaroğlu görevdeyken, ilaç kuyrukları kilometrelerceydi. Genel müdür olduğu gün SSK'nın kasasında 700-800 milyon dolar vardı. Genel müdürlükten ayrıldığı gün, SSK'nın milyon dolarlarca borcu vardı. Yani milyon dolarlarca borç yaratarak gittin. Şimdi biz 'Parayı nereden bulacaksın' dediğimizde, 'benim adım Kemal' diyor. Yahu Allah aşkına SSK Genel Müdürü iken adın Ali Kemal miydi? O zaman niye para bulamadın? Ne sorsak, 'Arkadaşlar çalışıyor' diyor. Biz Sayın Kılıçdaroğlu'nun sözüne itimat ettik. 'Üniversitedekibaşörtüsüsorunlarını çözerim' dedi. Referandumdan 1 hafta sonra gruplarını ziyarete gittik, 'Çözecek misiniz?' dedik. Baktık ki, arkasında değil, partisi bile genel başkanlarının arkasında değil" dedi.

AMBULANS HELİKOPTER VE AMBULANSLAR 17 BÖLGEDE HİZMET VERİYOR

Partilerini kurarken, "Dağdaki çoban, Ankara'daki Başbakan'ın yararlandığı sağlık hizmetlerinden yararlanana kadar, kendilerine uyku haram olsun şeklinde söz verdiklerini" anımsatan Kılıç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bugün ambulans helikopter veya uçaklar Türkiye'nin 17 bölgesinde hizmet veriyor. Toroslar'da koyunlarını güden bir yörük çobanın başı ağrısa, oraya kara aracı ulaşamazsa, ambulans helikopter devreye giriyor. Gidip hastamızı dağ başından alıp en yakın hastaneye ulaştırıp ameliyatının gerçekleşmesini sağlıyor. İnanılmaz şeyler bunlar. Adana'da, Samsun'da var. Türkiye'nin 81 vilayetine ulaşıyor. Helikopterlerin ücretini havada geçirdiği süreye göre ödüyoruz. Pervane döndükçe, para saymaya başlıyor. 1 saatlik ücreti ne kadar biliyor musunuz? 5 bin avro. Hastaya kesilen fatura ne? Sadece sıfır. İşte sosyal devlet bu. İşte Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'si bu. Dağdaki çobanın bile Bakan'ın, Başbakan'ın ulaştığı sağlık hizmetleri de bu. Türkiye'deki bütün ideolojiler, inançlar, farklı yaşam biçimleriAK Partihükümetinin ve TBMM'nin güvencesindedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. MHP terörle mücadeleyi ve şehit cenazelerini kullanmakta. CHP bitmek bilmeyen rejim krizlerinden beslenmektedir. Bunların başka gündemi yok mu? Bunlar bu kafayla mı iktidara gelecek? Bu mudur iktidara hazırlık? Türkiye'nin rejim tartışması diye gündemi yoktur. Türkiye'nin laik demokratik rejimiyle bir problemi yoktur. Türkiye'de farklı yaşam biçimlerine yönelik bir müdahale yoktur. Türkiye, bu coğrafyada binlerce yıldır yaşatılan farklılıklar, binlerce yıllar daha yaşatmaya muktedir ve muktedir kalacaktır. Ama maalesef bunların beslendiği pazar kabus pazarı. Her şeyde bir korku."

Konferansın sonrasında katkıları bulunanlara plaket verildi. Daha sonra ise üzerinde 33 numara bulunan Mersin İdmanyurdu forması ve atkısı hediye edilen Kılıç, partisinin gençlik kolları üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

DHA