CHP'ye Kılıç'tan keskin cevap !


CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun zehir zemberek açıklamalarına Ak Parti'den aynı sertlikte cevap geldi.


24.01.2011,12:32:50


Suat Kılıç,CHPlideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'yi Hizbullah'la ilişkilendiren açıklamalarına sert çıktı, "Yapılan, çok büyük bir siyasal yanlıştır, büyük bir ayıptır. Sayın Kılıçdaroğlu,AK Partiile suç örgütleri arasında irtibat kurmaya yönelik bir beyanlarından dolayı Türk halkına da hesap verecektir, yargı önünde de AK Parti'ye de hesap verecektir" dedi.

Kılıç, partisinin Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) toplantısına katılmak üzere genel merkeze gelişinde açıklamalarda bulundu ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Hizbullah iddiaları:

Kılıç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, AK Parti'yi Hizbullah'la ilişkilendiren açıklamalarıyla ilgili olarak, “Yapılan, çok büyük bir siyasal yanlıştır, büyük bir ayıptır, AK Parti'ye yönelik derin ve kabul edilmesi imkansız bir iftiradır" dedi.

CHP liderinin hafta sonu yaptığı açıklamaları 'talihsiz' olarak nitelendiren Kılıç, AK Parti ile Hizbullah arasında doğrudan bir bağlantı kurulmuş olduğunu hatırlattı. “Yapılan, çok büyük bir siyasal yanlıştır, büyük bir ayıptır, AK Parti'ye yönelik derin ve kabul edilmesi imkansız bir iftiradır" dedi.

Suat Kılıç, "Sayın Kılıçdaroğlu, AK Parti ile suç örgütleri arasında irtibat kurmaya yönelik bir beyanlarından dolayı Türk halkına da hesap verecektir, yargı önünde de AK Parti'ye de hesap verecektir. Bu tür siyasal çirkinliklerin, siyasal parti genel başkanlarına yakışmadığını her zeminde ifade etmek lazım" şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu'na PKK suçlaması:

Kılıçdaroğlu'nun, SSK Genel Müdürü olduğu dönemde PKK'ya yakınlığıyla bilinen kimseleri işe almış olmakla suçlandığını hatırlatan Kılıç, CHP liderinin, bu konuyla ilgili olarak, kamuoyunu tatmin edecek açıklamalar yapmadan,referandumöncesinde yine PKK'yı da kapsayacak şekilde bir genel af talebinde bulunduğunu dile getirdi.

Kılıç, "Bu konunun yükü ve ağırlığı da üzerindeyken AK Parti'ye yönelik suçlamalarda bulunması ve iftiralarını ardı ardına gerçeklermiş gibi gündeme getirmesi, kabul edilebilir bir durum değildir" diye ekledi.

Hakikat Komisyonu eleştirisi:

Abdullah Öcalan'ın önerdiği, 'Hakikatleri Araştırma Komisyonu kurulması' önerisinin CHP tarafından da desteklendiğini kaydeden Kılıç, “Yani bu yönüyle bakıldığında, CHP Genel Başkanı ve parti sözcüleri, kendilerini, terör örgütü tarafından beklenen gelişmelerin ve taleplerin yanında konumlandırmış bulunmaktadırlar. Türkiye'nin ana muhalefet partisinin siyaseten bu kadar köşeye sıkışması, son derece üzücü ve talihsiz bir durumdur," diye konuştu.

Ergenekon tutukluları CHP'den aday mı olacak?:

Silivri'deki duruşmaların, yargılama süreci devam eden davalarla ilgili olduğunu hatırlatan Kılıç, partisinin, devam eden duruşmalarla ilgili bir beyanda bulunmayacağının altını çizdi ve şunları ekledi:

"Ama devam eden yargı sürecini etkilemek pahasına oradaki isimleri Meclis'e taşıma vaadi, yine CHP'nin hukuka ve hukukun üstünlüğü kavramına bakışının bir göstergesidir. Hukuk, demokrasi, hukukun üstünlüğü ve adil yargılama süreci gibi kavramlar, CHP açısından hiçbir önem, hiçbir anlam ifade etmemektedir."

DHA