Kılıçdaroğlu'nu zora sokacak iddia


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kılıçdaroğlu ve CHPli vekillerle ilgili ilginç bir iddia bulundu.


27.01.2011,19:56:26


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Kılıçdaroğlu'na hayret ediyorum, kendi odasında arkadaşlarıyla birlikte yaptığı sohbette AK Partili belediyelerin başarısından bahsediyor." dedi.

Başkan Gökçek, 'Kamu ve Özel Sektör Ortaklığı Modelleri ve Uygulamaları' konulu konferans öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.CHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nunAnkaraSanayi Odası'nda yaptığı bir konuşmada Ankara'yı 'vizyonsuz bir şehir' olmakla suçlaması hakkındaki düşünceleri ile sosyal paylaşım sitesi Twitter da Kılıçdaroğlu ile ilgili yaptığı açıklamalarına ilişkin sorusuna Başkan Gökçek, şu yanıtı verdi: "Kılıçdaroğlu'na hayret ediyorum, kendi odasında arkadaşlarıyla birlikte yaptığı sohbette, dün Twitterden okumuşsunuzdur. Yaptığı bir açıklama var. Özellikle kendi arkadaşlarına AK Partili belediyelerin başarısından bahsediyor. SonundaKocaeliörneğini verdikten sonra Ankara diyor karşında birini görüyor, onun ismini vermiyorum, bir anda susuveriyor. Ankara'nın başarısını kendisi itiraf eden bir kişi, siyaset yaparak bunu kapatamaz. Biliyorsunuz her konuda çark eder, her konuda insanlara yanıltıcı bilgi verir."
Beypazarı Belediye Başkanı Cengiz Özalp'in MHP'den AK Parti'ye geçmesi ve bu konuda Mansur Yavaş'ın "Bu Melih Gökçek" yüzünden olmuştur şeklindeki açıklamasının sorulması üzerine Başkan Gökçek, "Siyasette herkes bir yerden bir yere geçer.AK PartiMilletvekili MHP'ye geçti biz bir şey dedik mi hazmetmeyi öğrensinler" yanıtını verdi.


CİHAN