Kılıçdaroğlu'ndan skandal talimat


Kılıçdaroğlu'nun "başörtüsü" emri karşısında şoke oldu; "yapamam" deyince kovuldu!


05.02.2011,14:05:11


Referandum öncesinde yaptığı açıklamalarda Başbakan Erdoğan'ı türban üzerinden siyaset yapmakla suçlayan Kılıçdaroğlu'nun bir skandala imza attığı ortaya çıktı. Ankara'yı karıştıracak bu iddia, Gazeteci-Yazar Turgay Güler tarafından açıklandı.

"BAŞI AÇIK PARTİLİLERE TÜRBAN TAKTIRIN"

Kılıçdaroğlu'nun kendisine rapor veren Gençlik Kolları Başkanı Umut Tunç'a 'Başı açık partililere türban taktırın, varoşlara gidin' talimatı verdiğini belirten Turgay Güler, bu iddiasını da o dönemde partinin Gençlik Kolları Başkanı Umut Tunç'a dayandırdı.

Olayın devamı ise şöyle gelişti;

Umut Tunç'a söz konusu talimatı veren Kılıçdaroğlu, bu işte de özellikle de ağzı laf yapan üniversiteli kızların kullanılmasını istedi.

İSTEDİĞİNİ YAPMAYAN YÖNETİCİYİ KOVDU

Aldığı talimat karşısında şoke olan Tunç, kendisinin böyle bir şey yapamayacağını Kılıçdaroğlu'na söyledi. Öfkelenen Kılıçdaroğlu, Tunç'u odasından kovdu. Kılıçdaroğlu bununla da yetinmeyerek, Tunç'u Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevinden de aldı.

29 Kasım 2010 günüCHPMerkez Yönetim Kurulu toplantısında CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Umut Tunç ile yönetiminin görevden alınması sonrasında Gençlik Kolları Genel Başkanlığı'na İrfan İnanç Yıldız geldi.

Yaşanan bu skandal, parti içinde bilinmesine rağmen, bugüne kadar partiye zarar gelmemesi için sır gibi saklandı ve bugüne kadar kamuoyuna yansıtılmadı.

İZMİR'DE DE BENZER BİR SKANDAL YAŞANMIŞTI

Ankara'da yaşanan bu olayın benzeri, İzmir'de de yaşanmıştı.İzmirİl BaşkanlığındanAK Partioylarının yüksek olduğu bölgeyi ziyaret etmelerini isteyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Ziyaretiniz sırasında yanınızda mutlaka iki türbanlı bulundurun. Türbanlı yoksa aranızdaki iki kişi türban taksın. Çıkınca türbanı çıkarırlar" tavsiyesinde bulunduğu iddia edilmişti.

O günlerde CHP tarafından geçiştirilen bu konu, Turgay Güler'in bugün ortaya çıkardığıAnkaraskandalıyla doğrulanmış oldu.

CHP'nin yaşanan bu skandala nasıl bir cevap vereceği ise merak konusu...

Rotahaber