''Batum, askeri tahrik ediyor''


AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ: “ Batum'un sözlerine hiç şaşırmadım. Askeri tahrik ediyor!” dedi.Tv8'de Ankara Temsilcisi Erkan Tan'ın hazırlayıp sunduğu Erkan Tan ile Başkent'ten programına Ak Parti Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ konuk oldu ve önemli açıklamalarda bulundu.

“CHP'ye hizmet etmeyi sendikacılık zannediyorlar!”
DİSK'in eylemine ve ‘Kıdem Tazminatı' tartışmalarına yönelik sert açıklamalarda bulunan Bozdağ şu sözleri kaydetti: “ DİSK'in yaptığı yanlış. Torba Yasa ile slikozis hastalarına emeklilik hakkı veriliyor. Bunu alkışlamaları lazım. Dertleri işçinin parasını sağlıklı alması olmalı, bunların derdi paramız azalıyor diye düşünmeleri. Kıdem tazminatını hükümet kaldırmaz; ama ne yapabilir? İşçiler haksız sebepler ile kıdem tazminatı alamıyorlar. Örneğin kıdem fonu olsa, bir işçinin iş akdi fes edildiğinde, işçi bir gün bile çalışsa oraya müracaat ettiğinde kıdem tazminatını alsa kötü m ü olur? Hiç kimseye yalvarmadan, bankadan maaşını alır gibi alması iyi olmaz mı? sendikalar niye bundan rahatsız oluyor? Çünkü kavga edeceği konular ortadan kalkacak. DİSK ve KESK işçileri kullanıyorlar. CHP'ye hizmet etmeyi sendikacılık zannediyorlar; ama yanılıyorlar.”

“Mazot üzerindeki vergiyi kaldıracağım diyen yalan söyler!”
“Mazot fiyatları istismarı en kolay yapılan konulardan bir tanesidir. 1999'da ben belediye başkan adayı iken, bizden önceki iktidar döneminde olan mazot fiyatı ile bir sonraki seçimdeki fiyatı arasında 10 kat artış var. Biz arttıkça artacak, azaldıkça azalacak dedik. 2005'ten bu yana ilk defa çiftçiye yönelik desteği vermeye devam ediyoruz. Türkiye'nin bu fiyatları aşağı çekmek için yapabilecek fazla bir şeyi yoktur. Devr-i iktidarımızdan önce sol-sağ iktidardı. Hangi dönemde mazot fiyatları üstündeki KDV-ÖTV kaldırıldı. Kaldıracağım diyen yalan söylüyor demektir.” diye konuştu.

“Batum'un sözlerine hiç şaşırmadım!”
Batum'un; “ Koca bir askeri yıktılar, meğer kağıttan kaplanmış, biz bunu asker zannedermişiz” sözü üzerine Bozdağ; “Hiç şaşırmadım Batum'un sözlerine. Anayasa hukukçusu olan birinin darbeci noktasında olmasına şaşırıyorum; ama CHP'den olunca şaşırmamak lazım. Milletin iradesi ile iktidara gelemeyince başka yollara, hukuk dışı olaylara başvuruyorlar. CHP'ye göre askerin kaplan olması için; askerin iktidara müdahale etmesi gerekiyor, darbe yapması gerekiyor. Ancak asker milli iradeye saygı duyuyor ise kağıttan oluyor. CHP iktidar arayışında olan bir parti değil. Asker kendi çizgisinde, darbeseverlerin arzu etmediği gibi davranınca askeri tahrik ediyor. Sayın Batum, yaptıklarınız boşuna. Türkiye eski Türkiye değil” diye konuştu.

“Millet sokağa CHP'ye karşı döküldü!”
CHP'nin Mısır'daki ayaklanmalardan yola çıkarak yaptığı açıklamalara Bozdağ sert yanıt verdi: “Çarpıtma var. Türkiye'de CHP ve onlar gibi düşünenler, Türkiye'de de Mısır'daki halkın iktidara tutumu gibi olsun istiyorlar. Ancak şunu söyleyeyim; Mısır'ın karşı çıktığı CHP gibi bir zihniyet. Statükocu zihniyet. 1950'de CHP'ye aynısı yapılmış. Darbe ile yine gelmişlerdi. Demokrasiyi, CHP'ye karşı millet söke söke getirdi. CHP bununla DİSK yürüyüşünü nasıl karşılaştırıyor anlamıyorum.”

“Türkiye'nin yaptıkları ortadayken, yok sayılması üzmüştür!”
"Türkiye Kıbrıs'a çok önem veriyor. Orada huzur ve barış varsa Türkiye sayesindedir. Destek olmuştur. Ancak ‘Kıbrıs'ı sattılar' diyerek siyasi malzeme yaratıyorlar. 24 Nisan'da Kıbrıs'ta yaşayanlar ‘Annan planına' evet dedi. Kendi lehine olduğu için evet dedi. Türkler kurucu devlet statüsünde. Kıbrıs'ı vatanı kabul ediyorlar. Kıbrıs Rum Kesimi'ne, dünyanın tanıdığı devlete; milli marşını, parasını değiştirtiyorsunuz, siz Kıbrıs'ı satıyor oluyorsunuz. Biz Kıbrıs'ı, soydaşlarımızı güçlendirdik. Buna rağmen Türkiye'nin yaptıkları ortadayken, yok sayılması üzmüştür. Eylemlerin haksız olduğunu söylemek isterim ve Rum kesimi ile bağlantılı soydaşlarımızın eylemlere katılması bizi üzmüştür. Biz sahip çıkmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Emekli vatandaşlarımız sitemlerinde haklı!”
“Emeklilere daha fazla imkan vermeyi istiyoruz; ama elimizden gelen şimdilik budur. Türkiye'nin ekonomik gelişmesi çerçevesinde artışlar yapıldı. Halkımızın cebinden çıkan parayı azaltmada önemli değişiklikler oldu. 2002'deki fiyatlar ile bugün kıyaslandığında örneğin domates fiyatı daha düşüktür. Bizim dönemimizde fiyatların %90'ı bizim iktidarımızdan önceki gibi olmamıştır. Dolaylı katkıyı bu şekilde verdik” diyerek sözlerini noktaladı.


habervaktim