CHP seçimde rekor kıracak, işte oyu


Anket şirketlerine kızgın Gürsel Tekin, canlı yayında CHP'nin seçimde alacağı oyu açıkladı.
07.02.2011,15:23:37


VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...Samanyolu Haber TV'de yayınlanan HaberAnkaraprogramına bugün CHPGenel Başkan YardımcısıGürsel Tekinkonuk oldu. CHP Genel Merkezi'nden gerçekleştirilen canlı yayında Abdullah Abdulkadiroğlu, Gürsel Tekin'e CHP'nin 2011 seçimlerinde alacağı oy oranını sordu. Tekin'in cevabı bakın nasıl oldu. İzleyin."Hiç bir araştırma yaptırmadık. En iyi araştırma benim. Ben vatandaşın duygularını bilirim. Şu anda yüzde 32-33'ün civarında, 4 ay sonra % 40'ı çok uzak görmüyorum. Yükselişi görüyorum."

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN

Samanyoluhaber TV'de yayınlanan Haber Ankara programına konuk olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, çok önemli açıklamlarda bulundu. Abdullah Abdulkadiroğlu'nun isyan etmekle ne kastediliyor şeklinde sorusu üzerine Tekin "son 30 yıldır Türkiye'deki yolsuzlukların karşısında isyan etmek lazım, Bu kadar soygun olabilir mi?" dedi.

"İSYAN ABARTILDI"

Gürsel Tekin "İsyan konusunu başbakanımız abartttı, bunu Mısır ve diğer bir kaç ülkedeki gibi algılatmaya çalıştılar. İsyan lafı baroların, sivil toplum örgütlerinin dikkatini çekmek için söylenmiş bir sözdür. Bir siyasi parti parlementoda engel olamadığı şeyi halkla paylaşır, bizim yaptığımız buydu. Türk demokrasisi bazı eksizlikleri olsa da oturmuştur, isyan türü birşeye zaten izin vermez." şeklinde açıkladı.

Abdulkadiroğlu'nun soymaktan felan bahsedince belgeleri olması gerekiyor sorusuna: "Hepsinin belgeleri var, Sayın Genel Başkanımız camilerdeki soygunu belgeleriyle açıkladı" demesi üzerine sunucumuz "acaba vatandaş CHP'yi ciddiye mi almıyor" şeklinde cevap verdi.

"İFTİRA HAYATIMIZDA YOK"

Tekin, "Olmayan bir şeyi olmuş gibi anlatmak gibi kötü bir şey yoktur. Keşke AKP'deki arkadaşlarımızla karşılıklı olarak konuşabilsek dedi. Bellimedyagrubumuz birçoğunu görmezden geliyor. Genel Başkanımızın ve benim hayatımda iftira yok" ifadelerini kullandı.

HEM CHP'LİYE HEM YENİŞAFAK'A DAVA

"CHP olarak biz Türkiye'nin önünü tıkayan değil önünü açan bir iktidar olacağız, Herkes kendisini özgür hissedecek" diyen Tekin, Yenişafak'ın "Kılıçdaroğlu örtü talimatı verdi" haberi hakkında "dava açağım ben hem o gazeteye hem o CHP'liye. Bakın CHP dindar vatandaşlara saygıda çok hassastır. CHP eleştirilmez mi eleştirilecek fakat olmayan haberler yapmayın ayıptır günahtır dedi.

"BATUM DÜZELTTİ"

Bu tür açıklamaların (Batum-asker )CHP'yi zor durumda bıraktığını düşünüyor musunuz? sorusuna Tekin "partide çok farklı kanatlar var algısı doğru değil. Batum sözünü düzeltti TSK siyaset dışında olmalı" dedi

AK PARTİ'YE ÇAĞRI

Canlı yayından iktidara da seslenen Gürsel Tekin, "Sayın Başbakan'a çağrı yapıyorum AKP'nin en çok oy aldığı illere, hangi AKP'li Genel başkan Yardımcısı varsa, istiyorsa oraya beraber gidelim dedi. Ayrıca Tekin, aile sigortası ile fakirlere ayda 600 TL vereceklerini de hatırlattı.

"SİLİVRİ CEVABI"

Abdullah Abdulkadiroğlu'nun "Silivri konusunda kişisel düşünceniz nedir" sorusuna CHP'li Tekin "Silivri ile ilgili söylenenler sayın Batum'un kişisel düşünceleridir, aile içerisinde farklı düşünceler olması doğal, parti meclisine getirebilir. 80 tane arkadaşımız var onlar da düşüncelerini söyler. Bugün seçim takvimi başlamış değil, adaylık süreci başlamış değil, erkenden konuşmak doğru olmaz" ifadelerini kullandı.

SAMANYOLUHABER.COM