"İktidar bu ülke için tehdittir"

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, ''Bugünkü iktidar, bu ülke için bir tehdittir, tehlikedir. Biz bu iktidardan ülkeyi kurtaracak tek partiyiz ve biz kurtaracağız Türkiye'yi'' dedi.


DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, partisinin Maltepe İlçe Binası'nın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin meselelerini çağdaş bir anlayışla çözmek istekilerini dile getirdi.
Konuşmasında AKP iktidarını eleştiren Zeybek, ''Bugünkü iktidar, bu ülke için bir tehdittir, tehlikedir. Biz bu iktidardan ülkeyi kurtaracak tek partiyiz ve biz kurtaracağız Türkiye'yi'' ifadesini kullandı.
Mısır'da, Tunus'ta yaşanan olaylarda Türkiye örnek alınsın dendiğini ama demokrat bir Türkiye'nin örnek alınması gerektiğini ifade eden Zeybek, ''Onlar bizi örnek alırken, bizim Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Kaddafi'ye özeniyor. Kaddafi gibi, Mübarek gibi bir rejim uyguluyorlar burada. Çocuklarını zengin ediyorlar, kızlarını zengin ediyorlar, oğullarını zengin ediyorlar. Türkiye'de baskıcı rejim kuruyorlar. Bundan Türkiye'yi kurtaracağız'' diye konuştu.
Türkiye'ye gerçek demokrasiyi getireceklerini ifade eden Zeybek, ''Menderes'in, Demirel'in, Özal'ın zamanında demokrat iktidarlar ne yaptıysa, bu ülkede hepsini yeniden yapacağız. Biz geleceğiz ve yeniden kalkınmayı tabandan başlatacağız'' dedi.
Zeybek, iktidar olmaları durumunda emekli, memur ve işçiye yüzde 50 zam uygulayacaklarını kaydederek, 54. Hükümet döneminde yüzde 120 zam verdiklerini, kaynağın da mevcut olduğunu söyledi.
''Bu seçimlerde hükümeti biz kuracağız, gelecek seçimde ise tek başımıza iktidarı getirmeye söz veriyorum size'' diyen Zeybek, şunları söyledi:
''Eğer gelecek seçimde Demokrat Partiyi tek başına iktidara getiremezsem o zaman siz nasıl benden önceki genel başkanı kongreye gelemez hale getirdiyseniz, beni de öyle yapın. Diyorum ki hep birlikte Allah'ın izniyle gelecek seçimde Demokrat Parti tek başına iktidara gelecek, bu seçimde hükümeti kurcağız ve yeniden bir Türkiye'yi kuracağız.''

Namık Kemal Zeybek, bu dönemin Demokrat Parti için yeniden diriliş dönemi olduğunu ifade ederek, insan hak ve özgürlüklerinin kendileri için temel bir kavram olduğunu, katılımcı demokrasiyi gerçekleştireceklerini dile getirdi.


(cumhuriyet)