"Haramilerin iktidarını yıkacağız"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''12 Hazirana az kaldı, beraber olacağız, haramilerin iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuracağız'' dedi.


İzmir'in Ödemiş ilçesinde İstasyon Meydanı'nda partisince düzenlenen ''Tarım Mitingi''nde konuşan Kılıçdaroğlu, Ödemiş'in Türkiye coğrafyasında önemli bir yer tuttuğunu belirtti.
Kılıçdaroğlu, Ödemiş'in ''yiğitlerin harman olduğu yer'' olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
''(Köylü milletin efendisidir) denildiğinde ilk akla gelen yine Ödemiş'tir. Çünkü burası alın teri döktü ama hak ettiği parayı alamadı. Kim engel oldu buna? Kendilerine ak diyenler engel oldu. Onun için 'Ödemiş'e gidelim, çiftçiyle beraber olalım, onların dertlerini dile getirelim' dedik. Onun için Ödemiş'te tarım mitingimizi yapıyoruz.''
Seçimlere az kaldığını, ''haramilerin iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuracaklarını'' dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
''Türkümüz var, diyor ki 'halkımız bir kumar oynadı ak dedik kara çıktı' diyor. Evet kendilerine ak diyorlar, ak değiller. Eğer kendilerine ak diyorlarsa milletin memnun olması lazım. Esnafın, sanatkarın, işçinin memnun olması lazım. İşçi hayatından memnun mu, çiftçi memnun mu, emekli memnun mu, sanayici memnun mu? Kim memnun? Haramiler hayatlarından memnunlar. Onun için diyorum; 12 Hazirana az kaldı, beraber olacağız, haramilerin iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuracağız.''

Yurttaşlarla çay sohbeti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'e geldi. Kılıçdaroğlu, bir kahvehanede çay içti, yurttaşlarla sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.
Ödemiş'teki mitinge katılmak üzere, İzmir'de kaldığı otelden parti otobüsüyle yola çıkan Kılıçdaroğlu, güzergahta bulunan Torbalı ilçe merkezinde kendisini karşılayan partilileri de selamladı.
Kılıçdaroğlu daha sonra, Bayındır ilçesinin Canlı semtinde bir kahvehaneye girerek, vatandaşlarla çay içip, sohbet etti.
Kahvehanedeki bir vatandaşın ''Bizi kurtarın'' demesini üzerine Kılıçdaroğlu, ''Hep birlikte kurtaracağız'' diye karşılık verdi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin, 6 Mart'ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile İzmir'de İZBAN'ın açılış törenine katılıp katılmayacağına ilişkin sorusuna karşılık, bir programı bulunduğunu, ancak özel uçakla gelerek açılışa katılmaya çalışacağını söyledi.
İzmir'de CHP'nin milletvekili adaylarının ön seçim yöntemiyle belirlenmesi talebini içeren 10 bin imzalı mektup yazıldığını ve genel başkan yardımcısına iletildiğini hatırlatan gazetecinin, konuya ilişkin görüşlerini sorması üzerine de Kılıçdaroğlu, ''İmzalar gelsin bakarız'' dedi.(cumhuriyet)