Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, Kaddafi'ye Libya'ya uluslararası bir barış gücünün yollanması önerisinde bulundu.
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in Libya lideri Mammer Kaddafi ile görüştüğü bildirildi.

Venezuela Haberleşme Bakanı Andres Izarra, sosyal paylaşım sitesi Twitter'da başka ayrıntıya girmeden yayımladığı mesajda, Chavez'in Kaddafi ile Salı günü görüştüğünü ve Libya'daki krizi çözmek amacıyla Libya'ya bir uluslararası barış gücünün yollanmasını önerdiğini belirtti.

Kaddafi, Cemahiriyenin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı konuşmada, ABD veya NATO'nun ülkesine müdahale ettiği takdirde, "binlerce Libyalının öleceği" yönünde uyarıda bulunmuştu.

Kaddafi, "Bir zamanlar İtalyanların kölesi olduğumuz gibi bir kez daha köle olmamızı mı istiyorlar. Buna asla razı olmayacağız. ABD veya NATO ülkemize girerse, kanlı bir savaşa gireceğiz ve binlerce Libyalı ölecek" diye konuşmuştu.
ARAP BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ MUSA: CHAVEZ'İN LİBYA PLANININ ÜZERİNDE DÜŞÜNÜYORUZ

Arap Birliği Genel Sektereri Amr Musa, Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in Libya'daki krizi sona erdirmek için sunduğu barış planı üzerinde düşündüklerini söyledi.

Musa Reuters'a yaptığı açıklamada, "Chavez'in planı konusunda bize bilgi geldi. Ancak bunun üzerinde hala düşünüyoruz. Dün bazı liderlere danıştık" dedi.

El Cezire'nin haberinde, Libya lideri Muammer Kaddafi ile Musa'nın, çeşitli ülkelerden temsilcilerin Libya'ya gönderilmesi konusundaki Chavez'in önerisi üzerinde mutabık kaldıkları belirtilmişti.
AA