Kılıçdaroğlu, Akaydın'ı sildi mi?CHP'de şimdi de 'Antalya krizi' baş gösterdi. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, partisine mensup Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni açıktan eleştirdi.Kılıçdaroğlu, 8 büyük şehirdeki tabloyu görebilmek için bir kamuoyu araştırması yaptırdıklarını belirtirken, "Sadece Antalya'da oy artışı olmadığını gördük." dedi. Kılıçdaroğlu'nun eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın seçim çevresi olan Antalya'yla ilgili bu çıkışı, dün Akşam gazetesinin manşetinde yer aldı. Bunun üzerine bir açıklama yapan Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın cevabı da ilginçti. Akaydın, "Sayın Kılıçdaroğlu'na katılıyorum. CHP, Antalya'da sorunlu bir parti görünümünde." itirafını yaptı. CHP liderinin neden kendi partisinin belediyesini hedef aldığı merak uyandırırken asıl hedefte Baykal'ın olduğu yönünde yorumlar yapıldı.

AKAYDIN: KILIÇDAROĞLU, BENDEN VE BAYKAL'DAN HESAP SORMALI

Akaydın, duyduklarına şaşırmadığını, çünkü Antalya'da partilerini ilgilendiren sorunlar bulunduğunu dile getirdi. Bu sorunları son olarak 1,5 ay önce genel merkezi ziyaretinde CHP liderine, 10 gün önce de telefonla hem Kılıçdaroğlu'na hem de Deniz Baykal'a aktardığını söyledi.

Akaydın, devamında ilginç bir açıklama yaptı: "Şimdi beklediğim Genel Başkan'dan, bu açıklamanın sonunda, Antalya ilindeki bütün partili belediye başkanlarını, Antalya il örgütünün temsilcilerini ve başta Sayın Baykal olmak üzere bütün Antalyalı milletvekillerini toplayıp, bizden bir açıklama istemesi lazım, bunun nedenleri hakkında."

Antalya Belediye Başkanı, Kılıçdaroğlu'na, "Buradaki sorunları kamuoyuna açıklayın." çağrısında da bulundu. "Benim daha fazla detaya girmem, partimiz adına doğru olmaz." dedi. "Sizi inciten bir şeyler oldu mu?" sorusuna ise şu cevabı verdi: "Ben partime genlerimden bağımlı bir insanım. Beni inciten çok olay olmuştur ama bunları kamuoyunda tartışmayı hiç doğru bulmadım. Maalesef bazı insanlar etik olmayan şekilde kamuoyunda tartıştılar."

CHP İl Başkanı Özer Ülken de olumsuzlukları doğruladı. Belediye ile halk arasındaki ilişkilerin kötü olduğunu anlatan Ülken, "Bu ilişkilerin düzeltilmesi konusunda yoğun bir çalışma içindeyiz. Halkımızla daha sıkı diyalog içinde olmamız lazım." özeleştirisini yaptı.


habervaktim