CHP seçimler öncesi kapı kapı dolaşarak vatandaşa “iktidar sözleşmesi” imzalatacak. Bir nüshası vatandaşta kalacak olan sözleşmede “yapamazsam hesap sor” denilecek

Seçimlerde alışılmışın dışında propaganda yöntemlerini kullanmaya hazırlanan CHP, vatandaşlarla “iktidar sözleşmesi” imzalayacak. Sözleşmeler, emekli, öğretmen, çiftçi, işçi, öğrenci ve ev kadınları için ayrı ayrı hazırlanacak. Sözleşmelerin bir nüshası vatandaşta, diğeri CHP’de kalacak. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Halkın iktidarında yapacaklarımızın senedi vatandaşımızın elinde olacak ve günü gelince bizden hesap sorabilecek” dedi.

"Vatandaşı kandırmayacağız!"
HABERTÜRK’e bilgi veren Kılıçdaroğlu, “Biz yola çıkarken, ‘vatandaşı kandırmayacağız, kandıranlardan olmayacağız, şeffaf olacağız’ dedik. Şimdi bu sözümüzü hayata geçiriyoruz. Halkın iktidarında yapacaklarımızın senedi vatandaşımızın elinde olacak ve günü gelince bizden hesap sorabilecek” dedi. CHP iktidarının “garanti belgeleri” olarak da nitelendirilen sözleşmeler, kapı kapı dolaşılarak vatandaşa ulaştırılacak ve imza altına alınacak. Sözleşmelerin altında Kılıçdaroğlu ile vatandaşın imzası yer alacak. Toplumun her kesimi için ayrı ayrı hazırlanacak sözleşmelerle şunlar vaat edilecek:

ÖĞRENCİ SÖZLEŞMESİ:
YÖK ve harçlar kaldırılacak. Üniversiteler bilimsel, yönetsel ve mali özerkliğe kavuşacak. Yurt sorunu en geç iki yıl içinde tümüyle çözülecek.

EMEKLİLİK SÖZLEŞMESİ:
Emeklilere milli gelir artışından pay verilecek. İntibak Yasası çıkarılacak.

ÇİFTÇİ SÖZLEŞMESİ:
ÖTV’si kaldırılacak mazotun fiyatı 1.5 lira olacak.

EV KADINI SÖZLEŞMESİ:
Aile sigortası ile yoksul ev kadının hesabına her ay 600 lira para yatırılacak. Çocuk sayısına göre bu 1250 liraya kadar çıkabilecek.

HT/SİYASET