Başbakan Erdoğan, ABD Başkanı ile Libya'daki gelişmeleri değerlendirmek
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefon görüşmesi yaptı. Alınan bilgiye göre, ABD Başkanı Obama, Başbakan Erdoğan'ı telefonla arayarak bir süre görüştü. Görüşmede, Libya ile ilgili gelişmelerin ele alındığı, iki liderin görüş alışverişinde bulunduğu belirtildi.

Başbakan Erdoğan, imedya TV 10. Yıl ve 2010 Ekonominin Yıldızları ödül törenine katıldı. Törene gelirken gazetecilerin, Başbakanlık Resmi Konut'ta yapılan ''Libya Zirvesi'' ile ilgili soruları üzerine Erdoğan, Obama ile görüşmesinden sonra bugünkü grup toplantısında gerekli açıklamaları yapacağını söylemişti.

LİBYA ZİRVESİ YAPILDI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında yapılan ve Libya'daki gelişmelerin değerlendirildiği toplantı sona erdi. Başbakanlık Resmi Konut'taki toplantı, yaklaşık 1,5 saat sürdü. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın katıldığı toplantı başladıktan yaklaşık 15 dakika sonra sonra Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da konuta geldi.

AA