+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Erdoğan'ın çok farklı testi - Foto

 Dünyadan Haberler Katagorisinde ve  Siyaset/Politika Haberleri Forumunda Bulunan  Erdoğan'ın çok farklı testi - Foto Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Selametle... KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ Baktabul'un Çılgını KARLALESİ - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Apr 2008
  Mesajlar
  9.263
  Blog Yazıları
  46
  Tecrübe Puanı
  107375007

  :okur: Erdoğan'ın çok farklı testi - Foto

  Erdoğan'ın çok farklı testi - Foto


  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katı atık toplama kamyonu kullanarak test etti.


  30.Mart.2011,18:29:41
  İlgili Foto Galeri

  Haberin fotoğraf galerisine gitmek için tıklayınız.
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Ne çevreden taviz veririz ne de kalkınma mücadelesinden; ikisinin de yani çevrenin korunması ile kalkınmanın son derece hassas bir denge içerisinde yürütülmesi gerektiğini biliyor ve bunun mücadelesini de böyle sürdürüyoruz, böyle sürdüreceğiz'' dedi.

  Başbakan Erdoğan, Çevre ve Orman Bakanlığı Sıkıştırılmış Katı Atık Toplama Aracı Dağıtım Töreni'nde, daha önce 230 katı atık toplama aracı dağıttıklarını belirterek, ''Bugün de yine parti ayrımı il ayrımı yapmadan Antalya'dan Malatya'ya, Van'dan Mardin'e ülke genelinde 98 belediyemize 103 sıkıştırılmış katı atık toplama aracı dağıtıyoruz'' dedi.

  Erdoğan, bugün teslim edilen 103 hizmet aracı ile son bir yılda toplam 333 katı atık toplama aracını hibe yoluyla belediyelere kazandırdıklarını kaydetti. Araçların hayırlı olması temennisinde bulunan Erdoğan, Çevre ve Orman Bakanlığına da hizmetlerinden dolayı şükranlarını sunduğunu bildirdi.

  ''Tıpkı sosyal politikalar, tıpkı kültür, sanat meselesi gibi çevre meselesini de bu ülkede birileri her zaman kendi tekellerinde gördü'' diyen Erdoğan, şöyle devam etti:

  ''Bugün bile hala kendisini yegane çevreci gören, kendisini veya kendisinde çevreye ilişkin her türlü tasarrufu bir hak olarak gören, kendisi dışındakileri de çevre düşmanı ilan eden bir zihniyet var. Çevre duyarlılığı ile ideolojik bakış açısını iç içe geçiren bu zihniyet açık söylüyorum; çevrenin korunmasına hizmet etmemiş, tam tersine ideolojik tavrı nedeniyle bir çok çevre katliamının sebebi veya müsebbibi olmuştur. Bazen de çevrecilik görüntüsü altında maalesef her türlü değişimin gelişimin, ilerleme ve kalkınmanın karşısında yine bu zihniyet durmuştur. Çevre gerekçesi ile nükleer enerjinin karşısında olurlar, çevre gerekçesi ile barajların elektrik üretiminin karşısında dururlar. Çevre gerekçeleri ile kalkınma projelerinin büyük yatırım projelerinin karşısında olurlar.

  Şunu burada açık açık söylüyorum; ne çevreden taviz veririz, ne de kalkınma mücadelesinden; ikisinin de yani çevrenin korunması ile kalkınmanın son derece hassas bir denge içerisinde yürütülmesi gerektiğini biliyor ve bunun mücadelesini de böyle sürdürüyoruz, böyle sürdüreceğiz. Biz, o hassas dengeyi gözetiyoruz, körü körüne hırçın, tahripkar plansız bir kalkınma yerine insanla dost ve çevreyle dost bir kalkınma sürecini başarıyla götürüyoruz.''

  Başbakan Erdoğan, ''Bizi çevre karşısında çevre noktasında eleştirenlere buradan soruyorum; buyursunlar çevre için bizim Hükümetimiz döneminde yaptıklarımızla geçmişte yapılanları kıyaslasınlar. Gelişmiş ülkelerdeki kalkınma-çevre dengesi ile bizdekini buyursunlar kıyaslasınlar'' dedi.


  -''BİZ ORAYI OYUN PARKI HALİNE GETİRDİK''-

  1994 yılında,İstanbulBüyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden hemen önce Ümraniye'de çöp dağının patladığını anımsatan Başbakan Erdoğan, ''İlçe Belediye Başkanı CHP'liydi. O zaman SHP, Büyükşehir Belediye Başkanı SHP'liydi, yani CHP'li. 38 vatandaşımız, o çöp dağının patlamasında ölmüştü, hani çevreciydiniz? Niçin böyle bir vahşi çöplüğü, Ümraniye'nin tam böyle ortasında orada bu çöpün toplanmasına sebep oldunuz, ne için bunları kaldırmadınız? Biz kaldırınca mı aklınıza geldi ve biz orayı, oyun parkı haline getirdik, orayı temizledik ve çocuklar için bir eğlence parkı haline, yeşil alan haline getirdik, farkımız bu; eğer çevrecilik ise bu'' diye konuştu.

  Haliç'in de bir çamur deryası halinde olduğunu anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:

  ''Ben orada doğdum büyüdüm. Haliç'in kenarından kıyısından geçemezdiniz. Öyle bir haldeydi, on yıllar önce böyleydi. Bizden önce CHP'li belediyeler geldi geçti. Bizden önce diğer ANAVATAN vesaire belediyeler geldi geçti. Hiçbirisi Haliç'i temizleyemedi. En sonunda ne karar verdiler biliyor musunuz; Haliç'i 'toprakla dolduralım, kayalarla dolduralım, kapatalım' dediler. Zihniyet bu. Peki biz ne yaptık, biz tuttuk, Haliç'in içindeki bütün o kirliliği, o çamuru yaklaşık 9,5 kilometre uzaklıktaki bir taş ocağına farklı bir teknoloji ile aktardık. Orada 650 dönümlük bir park bahçe alanı kazandık, o taş ocağının olduğu yerde ama Haliç'i de bugünkü haline getirdik.

  Şimdi Haliç'te benim vatandaşım balık avlıyor. Haliç'de canlı yaşamıyordu, şimdi rahatlıkla seyahat ediliyor, artık o adacıklar yok Haliç'te, bitti o iş. Nereden nereye geldik. Haliç'in kıyısında mezbahane vardı, şimdi Haliç'in kıyısında o mezbahanenin yerinde Haliç Kongre Merkezi var. Haliç'in kıyısında şimdi Miniatürk var. Haliç'in kıyısında hiç bir zaman restorasyonunu yapamadıkları Feshane var. Devraldık, biz Feshane'yi yaptık. Orada şimdi her türlü etkinlikler yapılıyor. Çevrecilik bu.''

  Başbakan Erdoğan aynı durumunAnkaraMamak çöplüğü için de geçerli olduğunu belirterek, ''Ankara'da da Büyükşehir Belediyemiz Mamak Çöplüğünü kurtardı. Bütün buralar başta olmak üzere kışın sokağa çıkılmıyordu. İstanbul'da gazeteler vatandaşa maske dağıtıyorlardı maske. Solunum riski vardı, o zaman 9 vilayetimizde kısmen hava kirliliği ile mücadele noktasında bir çalışma vardı. Geldik şu anda 67 ilde doğalgazı verdik ve hava kirliliği ile mücadelede büyük bir başarı elde ettik'' diye konuştu.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Biz her konuda olduğu gibi çevre konusunda da laf üretmiyor, iş üretiyoruz, somut projeler üretiyoruz, somut yatırımlar yapıyoruz. Biz çevrenin, çevre hassasiyetinin, çevre koruma mücadelesinin slogancılığını yapmıyor, samimi şekilde icraatını yapıyoruz'' dedi.

  Erdoğan, Çevre ve Orman Bakanlığı Sıkıştırılmış Katı Atık Toplama Aracı Dağıtım Töreni'nde, yaptığı konuşmada, çarpık şehirleşmenin, şehirlerin ruhunu katlettiği gibi limanları, yeşili, doğal yaşamı da adeta yuttuğunu söyledi.

  İstanbul'u çevre faciasından kurtardıklarını belirten Erdoğan, Türkiye genelinde de çevreye yönelik hassasiyetlerini en üst seviyede somut yatırımlarla gösterdiklerini belirtti.

  Erdoğan, 2003 yılında 15 düzenli depolama tesisiyle 23 milyon nüfusa hizmet verildiğini hatırlatarak, bugün katı atık depolama tesisini 59'a, hizmet verdikleri nüfusu da 751 belediyede 41 milyona çıkardıklarını bildirdi.

  Başbakan Erdoğan, ''Haliç'te yaptığımız temizliğin aynısını bugünİzmir Körfezi'nde yapıyoruz. 'İzmir'deCHPbelediyesi var' diye değil orada benim insanım yaşıyor, benim milletim yaşıyor. 780 bin kilometrekarenin içerisinde bir güzel şehir İzmirimiz, bu kokuya layık olmadığı için bu adımları atıyoruz'' dedi.

  Ayrıca Gediz'de bir proje uygulaması başlattıklarına dikkati çeken Erdoğan, bir yandan çöp sorununu çözerken diğer taraftan hava kirliliğinin önleyecek projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

  Daha çok eksikleri bulunduğunu ve bunun mücadelesini her tarafta sürdürdüklerini bildiren Erdoğan, şöyle devam etti:

  ''Aynı şekilde, bakıyorsunuz, Ergene'de mücadelemiz sürüyor, orada da bunu başaracağız. Bütün bunlarla beraber, bu kirlilikleri İnşallah bertaraf etmek için adımlarımızı atmaya devam edeceğiz. Bakınız 81 ilimizin hava kalitesini 117 ölçüm istasyonuyla anlık olarak takip ediyoruz. İçme suyu noktasında aynı şekilde çok büyük projeleri gerçekleştirdik. KÖYDES, BELDES projelerimizle köylerimizi, belediyelerimizi, temiz suyla, kaliteli suyla buluşturduk.

  Geliyorum deniz kirliliğine... Çevrecilere sesleniyorum; lütfen bunları duyun. Deniz kirliliği, 2003 yılında 26 istasyondan izlenirken bugün 198 istasyondan sürekli takip ediliyor. Çevre yatırımlarımız sayesinde mavi bayrak sayımızı 151'den 337'ye yükselttik. Buna bağlı olarak da turist sayımız 2002 sonu itibarıyla 13 milyondu ama şimdi 29 milyona ulaştı turist sayımız. Bakınız nereden nereye.''

  -''GELECEK NESİLLERE TEMİZ BİR ÇEVRE''-

  Ağaçlandırmada hükümetleri döneminde yine rekorlar elde ettiklerini belirten Erdoğan, ağaçlandırma faaliyetlerini hızlandırmak için 2008 yılında seferberlik başlattıklarına dikkati çekerek, 814 milyon fidanı toprakla buluşturduklarını kaydetti.

  Türkiye'nin 2009 yılında, ağaçlandırma alanında dünyada ilk 3 ülke arasında yer aldığına işaret eden Erdoğan, Türkiye'nin orman varlığını 20,2 milyon hektardan 21,5 milyon hektara ulaştırarak dünyada orman varlığını artıran müstesna ülkelerden biri olduğunu bildirdi.

  Milli parklar, kent ormanları, tabiat parkları ve diğer çalışmaların da çevre alanında Türkiye'nin çehresinin değişmesine katkı sağladığını vurgulayan Erdoğan, ''Çocuklarımıza, gelecek nesillere temiz bir çevre, temiz şehirler, kaliteli bir hayat bırakmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Biz, her konuda olduğu gibi çevre konusunda da laf üretmiyor, iş üretiyoruz, somut projeler üretiyoruz, somut yatırımlar yapıyoruz. Biz, çevrenin, çevre hassasiyetinin, çevre koruma mücadelesinin slogancılığını yapmıyor, samimi şekilde icraatını yapıyoruz'' diye konuştu.

  Törenle dağıttıkları 103 hizmet aracını, belediye ayrımı yapılmadan, parti ayrımı yapılmadan tamamen ihtiyaçlar gözetilerek teslim edildiğine dikkati çeken Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

  ''Bu bir seçim yatırımı değildir. Daha önce yaptığımız, biliyorsunuz, dağıttığımız araçların bir devamı niteliğindedir. Bunların hazırlanması, vesairesi bugünlere denk geldi. Milletimizin, vatandaşlarımızın, belediyelerimizin sorunlarını çözmek için gayrete aynen devam. Seçim yatırımı kavramı bizim lugatımızda yok. Seçim vaadi, popülizm, seçim bütçesi gibi kavramlar bizim lugatımızda, bizim siyaset anlayışımızda yok. 74 milyonu bir ve bütün olarak kucaklıyor, 74 milyona aynı hassasiyetle, eşit oranda hizmet götürüyoruz.''

  -''SİYASETÇİYE GÜVEN, YENİDEN TESİS EDİLDİ''-

  Türkiye'de siyaset yapma tarzını, siyasetin üslubunu, siyasetin adeta genetiğini değiştirdiklerini söyleyen Erdoğan, çok partili demokratik sürecin başladığı günden itibaren, zamanında anayasal sürede yapılan seçim sayısının bir elin parmaklarını geçmediğini anımsatarak, son iki seçimi de süresinde gerçekleştirdiklerini ve gerçekleştirmekte olduklarını ifade etti. Erdoğan, şunları kaydetti:

  ''Türkiye'de 3 seçim, 2 referandum döneminde asla seçim bütçesi uygulamadık ve uygulamıyoruz. Popülizm noktasında aynı hassasiyet içindeyiz. Yapamayacağımızı asla vadetmedik, etmiyoruz, verdiğimiz sözün arkasında duruyoruz. Bizim bu duyarlılığımız sayesinde Türkiye'de siyasete, siyasetçiye güven yeniden tesis edildi. Bu güven bozulmasın istiyoruz, bu güven yeniden sarsılmasın. Türkiye popülist vaatlerin, gerçekleşmeyecek hayallerin havada uçuştuğu bir siyasi atmosfere geri dönmesin istiyoruz. Milletimiz de çok şükür bu hassasiyetimizi paylaşıyor ve umut tacirlerine hayat noktasında, bu hayali bu şekilde pompalayanlara hayat hakkı tanımıyor.

  Bugün de burada dağıtımını, teslimini yaptığımız bu araçlar gördüğünüz gibi, 15 ton kapasiteli, 7 ton kapasiteli bu araçlarla inanıyorum ki Anadolu'da halkımızın yüzü gülecek. Bu bir duyarlılığın ürünüdür. Araçların belediyelerimize, orada yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Çevre ve Orman Bakanlığımıza bu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.''

  Törenin ardından Başbakan Erdoğan, 14 katı atık toplama kamyonunun anahtarını teslim etti. Erdoğan, bir kamyonu da kullanarak test etti. Araçtan inişinde Erdoğan, ''Kullanması biraz zor oldu. Teknoloji değişiyor ancak kentlerimiz, beldelerimiz için inşallah iyi hizmetler görecek'' diye konuştu.

  AA

 2. #2
  Onursal Üye tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 Baktabul'un Çılgını tonton68 - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Aug 2007
  Bulunduğu Yer
  Kıskanılanlar Bölgesi.
  Mesajlar
  3.393
  Blog Yazıları
  44
  Tecrübe Puanı
  92546722

  Tanımlı Ce: Erdoğan'ın çok farklı testi - Foto

  Hadi bakalım hayırlı uğurlu olsun millete paylaşımın için teşekkürler..

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. Erdoğan'ın anlattığı o an! - Foto
  By KARLALESİ in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 05-19-2011, 19:47
 2. Erdoğan'a 'Çapan' giydirildi - Foto
  By KARLALESİ in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-02-2011, 21:29
 3. İlk otomobili Erdoğan kullandı - Foto
  By KARLALESİ in forum Türkiyeden Haberler
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 12-25-2010, 21:55
 4. Erdoğan'ın hiç görmediğiniz pozu - Foto
  By KARLALESİ in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-17-2010, 17:27
 5. Erdoğan'a Türkçe sürprizi - Foto
  By KARLALESİ in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 03-05-2009, 16:50

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375