AK Partililer sır gibi saklıyor


Erdoğan toplantılarını iptal etmişti; salı ve çarşamba akşamları saat 02.00'ye kadar çalıştı.


07.Nisan.2011,21:03:48


AK Parti'de milletvekili adaylarını belirleme komisyonu bugünkü çalışmasına başladı. Komisyon, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ınAK PartiGenel Merkezi'ne saat 12.35'te gelmesiyle çalışmaya başladı.

Komisyon, milletvekili adaylarını belirleme konusunda titiz bir çalışma yürütüyor. Komisyonun önünde, alt komisyondan gelen bin 100 aday adayı dosyası ve aday olan mevcut milletvekillerinin dosyası bulunuyor.

Başbakan Erdoğan başkanlığındaki komisyonda, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Abdülkadir Aksu, Ekrem Erdem, Haluk İpek, Genel Sekreter İdris Naim Şahin, Grup Başkanvekilleri Bekir Bozdağ, Ayşenur Bahçekapılı, Nurettin Canikli,SeçimKoordinasyon Başkanı Mustafa Ataş, Kadın Kolları Başkanı Fatma Şahin ve Gençlik Kolları Başkanı Fatih Şahin bulunuyor.

KOMİSYON SAAT 02.00'YE KADAR ÇALIŞTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, milletvekili adaylarını belirlemek için bu haftaki toplantılarını iptal etmişti. Erdoğan, pazartesi günü akşamdan itibaren milletvekili adaylarını belirmek için çalışmaya başladı. Başbakan Erdoğan, salı ve çarşamba günleri akşamları saat 02.00'ye kadar parti genel merkezinde çalışmasını sürdürdü.

BİLGİ SIZMAMASI İÇİN HER TÜRLÜ ÖNLEM ALINDI

Başbakan Erdoğan'ın makam odasında sürdürülen çalışmalarla ilgili dışarı bilgi sızmaması için her türlü önlem alındı. Makam katına giriş ve çıkışlarda kontrol sıklaştırıldı. Komisyon üyeleri basına ve aday adaylarıyla irtibatlarını en alt seviyeye indirdi. Komisyon üyeleri, aday belirlemede izlenen yol ve hangi illerle ilgili çalışmaların tamamlandığına yönelik soruları dahi cevapsız bırakmayı tercih ediyor.

samanyoluhaber