CHP'de aday çatlağı - Video


CHP için kritik saatler başladı. Ergenekon sanıkları milletvekili adayı yaopılması parti içinde gerginliğe sebep oluyor.


08.04.2011,20:55:35
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ..

CHP'deErgenekonsanıkları milletvekili yapılacak mı yapılmayacak mı?

Ergenekon sanıklarını aday olmak için partiye ilk olarak Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum davet etmişti. Kaderin cilvesine bakın ki Batum, Ergenekon sanıklarının yargılandığı ve tutuklu bulunduğu Silivri'yi de kapsayanİstanbul3. bölgeden aday adayı.

Süheyl Batum'un yeri sağlamlaştı. Gelen bilgilere göre Batum şimdi tüm mesaisini ergenekon sanıklarının milletvekili aday yapılması için harcıyor. Kılıçdaroğlu'ndan sonra partinin en güçlü ismi olanGürsel Tekinise Ergenekon sanıklarının aday gösterilmesine karşı.

Genel Başkan Kılıdaroğlu ise tartışmalı konuda ortayı bulacak. 1 veya 2 isminCHPmilletvekili adayı olarak listeye girmesi bekleniyor.
Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal şimdilik diğer adaylardan bir adım daha önde görünüyor. Tuncay Özkan, Sinan Aygün veİlhan Cihanerdurumu henüz belli değil . "MHP'den teklif gelmediği için CHP'den aday oldum diyen" Ergenekon Sanığı Türk Metal Sendikası eski genel başkanı Mustafa Özbek'e ise partililer tepki göstermişti.

Yıllardır emek verdikleri partilerinde devşirme adaylara karşı olan CHP teşkilatının gözü kulağı 11 Nisan'da. Kılıçdaroğlu hem teşkilatı küstürmeyecek, hem de ergenekon konusunda partisinin tavrını destekleyen bir adım atmayı planlıyor. Parti Meclisi adaylarla ilgili son noktayı koymak üzere pazar günü saat 17.00'de toplanacak.SAMANYOLU HABER TV