CHP'nin başını ağrıtacak reklam


Ünlü ozan CHP'nin tanıtım filminde kendisini gördüğünü ve şaşırdığını söyledi.


09.04.2011,21:44:33

CHP'NİN REKLAM FİLMİNDE İZİNSİZ FOTOĞRAF KULLANILDIĞI İDDİASI
-UNESCO'NUN ''YAŞAYAN İNSAN HAZİNESİ'' OLARAK GÖSTERDİĞİ
HALK SANATÇISI HAYRİ DEV, CHP'NİN REKLAM FİLMİNDE
FOTOĞRAFININ İZİNSİZ KULLANILDIĞINI İDDİA ETTİ
-HAYRİ DEV:''BEN BÖYLE BİR ŞEYİ İSTEMEDİM VE İSTEMEM DE.
YANLIŞ YAPMIŞLAR''

(FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ)

DENİZLİ (A.A) - 09.04.2011 -Birleşmiş MilletlerEğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) ''Yaşayan İnsan Hazinesi'' olarak gösterdiği, Denizlili halk sanatçısı Hayri Dev, CHP'nin seçimler öncesi hazırladığı reklam filminde izinsiz olarak kendisine ait fotoğrafının izinsiz kullanıldığını iddia etti.

Kendisinin yaptığı üç telli bağlaması ve derlediği türkülerle UNESCO tarafından ''Yaşayan İnsan Hazinesi'' olarak ilan edilen Dev, CHP'ninseçimçalışmaları kapsamında hazırlanan ve ulusal ve yerel televizyon kanallarındaCHPGenel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sesiyle yayınlanan tanıtım filminde, kasketiyle çekilmiş fotoğrafının yer almasına tepki gösterdi.

Dev, gazetecilere yaptığı açıklamada, televizyon izlerken CHP'nin tanıtım filminde kendisini gördüğünü ve şaşırdığını söyledi.

Fotoğrafının kullanılması için kendisinden izin alınmadığını iddia eden Dev, ''Bana ne soran oldu ne de görüşen. Ben böyle bir şeyi istemedim ve istemem de. Yanlış yapmışlar'' dedi.

Dev'in oğlu Hayri Dev ise, ''babasının fotoğrafının izinsiz olarak kullanılmasını ahlaki bulmadıklarını'' dile getirerek, ''Hiçbirimizin haberi bile yok. Zaten kullanmak için izin almak istenseydi bile siyasi bir reklam olduğu için yer almak istemezdik. Yapılan zaten ahlaki açıdan yanlış. Hukuksal olarak da yanlış. Hakkımızı yasal yollarla arayacağız'' şeklinde konuştu.
AA