Hürriyet yazarından müthiş itiraf!


CHP kulislerinde konuşulan bombayı açıkladı; şaşkına döneceksiniz!


09.04.2011,18:23:01Siyasi parti liderleri milletvekili adaylarını belirlerken olası küskünlerin listesini de minimuma düşürmenin hesabını yapıyor. CHP'nin bu konudaki stratejisini Hürriyet'ten Yalçın Bayer bugünkü köşesinde yazdı!

Milletvekili adayı gösterilmeyenlere teselli mahiyetinde bir müjde (!) veren Yalçın Bayer,CHPGenel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 4 bin 500 aday adayına birer mektup göndererek, listeler belli olduktan sonra kendilerini listelerde göremeyenlerin gönül kırıklığı yaşamamaları gerektiğini belirttiğini anlattı.

Bayer'in yazısına göre Kılıçdaroğlu, aday adaylarının partiye sahip çıkarak, partiyi iktidara götürme yolunda çalışmalar yapmalarını istedi.

Kılıçdaroğlu'nun sözlerini CHP'lilere aktaran Bayer, kadrolaşmanın itirafı olan şu kulisi de açıkladı: "CHP kulislerinde, parti iktidara gelirse 30 bine yakın isme gerek duyulacağı konuşuluyor."

Bayer kulis bilgisi olarak verdiği rakamla; CHP yönetiminin "Aday gösterilmeyenler küsmesin ve CHP'yi iktidara taşısın. Parti iktidar olursa on binlerce CHP'liye kamuda ve bürokraside iş vereceğiz" mesajını aktardı.

Bu sözler ise akıllara Mehmet Moğultay'ın "5 bin partiliyi kadrolu yaptık" sözlerini getirdi.

samanyoluhaber