AK Parti'nin başörtülü adayı!


AK Parti 13. sıradan başörtülü bir milletvekili adayına yer verdi.


11.Nisan.2011,19:29:47

AK Parti, Antalya'dan başörtülü Gülderen Gültekin'i 13'üncü sıradan aday gösterdi.

Adaylığını, Cihan muhabirinden öğrenen Gülderen Gültekin, "Benim için listenin sonlarında gösterilmek süpriz oldu. Daha önlerden bir sıra bekliyordum. Ancak 80 kişinin başvuru yaptığı Antalya'da başörtülü adayları temsilen listede olmak bile çok önemli." dedi.

Listenin sonlarında olmasına rağmen, gayretle AK Parti'nin başarısı için çalışacağını ifade eden Gülderen Gültekin, "Sonda veya başta olmaktan ziyade listede olmak önemli." diye konuştu.

Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni olan Gülderen Gültekin, 1996 yılındaKayseriErciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olduktan sonra 15 yıldır devletin eğitim kurumlarında görev yapıyor.

Yönetilenlerin yarısının kadın olmasına rağmen, yönetenlerin çok azının kadın olduğuna dikkat çeken Gültekin, siyasete kadın eli değmesi gerektiğine inandığı için aday olduğunu söyledi. Başörtüsü probleminin çözümü adına uygun zaman ve zeminin çok yakın bir gelecekte oluşacağına inandığını kaydeden Gültekin, şöyle konuştu: "İnsanlar bizi tanıdıkça, gerçekten örtülü bayanların da diğerlerinden hiçbir farkının olmadığını, aslında hep bir arada çok güzel bir şekilde yaşayabileceğimizi göreceklerini düşünüyorum."


CİHAN