CHP'de bir kriz daha - Video


Seçime daha aylar varken, CHP'nin Ergenekon sanıklarını milletvekili yapacağı iddiaları gündeme damga vurmuştu.


17.04.2011,19:55:37
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

İddia gerçek oldu ve CHP, 3Ergenekonterör örgütü sanığını aday gösterdi.

Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ve Sinan Aygün, CHP'nin listesinde yer alırken eski savcıİlhan Cihanersürpriz şekilde listeye girememişti.
Kılıçdaroğlu Cihaner'in aday gösterilmemesini bu sözlerle açıklarken, adeta "o defteri kapattık" diyordu. Destekleyici bir açıklama ise partinin ikinci adamı Gürsel Tekin'den geldi. Tekin "illa milletvekili olmak gerekmiyor ki" dedi.

AncakCHPkararından "U" dönüşü yaptı. İlk listeye konmayan Cihaner, Denizli 2. sıradan kontenjan adayı olarak milletvekilliği yarışına katıldı. Cihaner listeye 2'inci sıradan girince, Denizli'de 2'inci sıradan itibaren adaylar birer sıra geriye kaydı ve 7'inci sıradan aday gösterilen Gülizar Biçer Karaca listeden düştü.

Adnan Keskin'in açıklamaları ise YSK'nın kararının ardından zoraki bir aday göstermeyi işaret etti.

Kemal Kılıçdaroğlu ise ısrarlı sorulara rağmen cevap vermedi. Bu durum Cihaner'in zoraki şekilde aday yapıldığı iddialarını güçlendirmeye başlarken YSK kararına en sert tepki ise aday listesinde dördüncü sıraya gerileyen Denizli eski Baro Başkanı Adil Demir'den geldi.

Şimdi; CHP'nin Denizli 2. sıra için kontenjan adaylığı başvurusu yapmasına rağmen, YSK'nın iptal edeceği bilindiği halde buraya önseçime girmiş isimleri niçin koyduğu tartışılıyor. Bütün bu gelişmelerin ardından Kılıçdaroğlu konuyla ilgili ilk kez akşama doğru Urfa'da konuştu.

SAMANYOLU HABER TV