MHP'den ihraç edildi, AK Parti'ye geçti12 Haziran seçimlerinde "AK Parti" 1. sıradan aday olan akrabasına destek vereceğini açıklamıştı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde AK Partili milletvekili adayını desteklediği için MHP'den ihraç edilen Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı AK Parti'ye geçti.

Geçtiğimiz hafta katıldığı bir programda akrabası olan AK Parti'nin birinci sıra adayı Ali Boğa'yı destekleyeceğini belirten Karaçulha Belediyesi'nin MHP'li Başkanı Yusuf Çaylı partisinden ihraç edilmişti. Partisinin ihraç kararının ardından iktidar partisine geçeceği söylenen Çaylı, katıldığı bir programda AK Parti rozeti taktı.

Resmi olarak AK Parti'ye geçiş işlemleri henüz tamamlanmayan Çaylı, Karaçulha'da kendisini destekleyen seçmenle birlikte AK Parti adayını destekleyeceklerini söyledi. Çaylı, "Ali Boğa akrabam olmakla birlikte aynı zamanda hemşerimiz olduğu için bu seçimlerde bütün desteğimizi ona vereceğiz. Karaçulha beldesindeki 8 bin 633 seçmenin en az 8 bininin oyunun AK Parti'de toplanacağına inanıyorum" dedi.
CİHAN