Arınç'tan seçim tahmini


Devlet Bakanı Bülent Arınç, Ak Parti'nin ne kadar oy alacağı tahmimininde bulundu.


08.05.2011,00:26:24

Arınç, "17 milyon oyumuz var, bunu artırmak için canla başla çalışmamız gerekiyor. Ölüm vehastalıkharicinde mazeret kabul etmiyoruz. İl Başkanımız Sedat Yalçın'ın emrine girdik ve çalışacağız." dedi.

Arınç, partisinin Bursa Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı'nda partililerle bir araya geldi. MerinosAtatürkKongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) düzenlenen toplantıda konuşan Arınç, aday listelerinin belli olmasından sonra zaman buldukça Bursa'ya geldiğini aktarırken, çalışmalarını merkezde sürdürdüğü için ilçe teşkilatları ile buluşamadığını ve o yüzden de bu toplantının düzenlenmesini kendisinin arzu ettiğini açıkladı.

Büyük katılım olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Arınç, şöyle devam etti:

"Siyasetçi milleti için çalışmalı. Sonuçta da millet mutlu olmalı, umut ve güven kazanmalı. Bizim siyasette kararlı ve cesur olmamız lazım. Bizim malzememiz milletimiz, halkımız. Biz onlara hizmet için varız. Millet AK Parti'yi çok bekledi ve istedi. Yılların beklentisi ve boşluğu bu parti ile doldu. Tarihin en yüksek oy oranlarını aldık. Kalıcı olacağımız çok çabuk anlaşıldı. Bu anlaşıldıktan sonra çok hileler yapıldı.

Cuntacılar, darbeciler yetmezmiş gibi neredeyse yedi düvel birleşti bize karşı kampanyalar düzenlendi. Ama bir şey yapamadılar. Baktılar ki bir şey yapamıyorlar o zaman da birleşerek engel olmaya çalıştılar. Yine de olmadı, yine yapamadılar. Bu nedenden dolayı milletimize teşekkür borcumuz var. Sadece seçimlerde değil referandumlarda da muhteşem sonuçlar aldık."

12 Haziran seçimlerinde Tunceli'den de milletvekili çıkararak 81 ilde milletvekili olan tek parti olmayı başaracaklarını söyleyen Arınç, konuşmasını şu cümlelerle bitirdi:

"17 milyon oyumuz var, bunu artırmak için canla başla çalışmamız gerekiyor. AK Parti'de küslük olmaz çünkü herkesin önü açıktır. Bazı eskimiş partilerdeki gibi bizde lider sultası da yok. Bütün çalışma arkadaşlarımız gibi belediye başkanlarımız da çalışacak. Yurt dışı gezilerinizi kabul etmem. Ölüm ve hastalık haricinde mazeret kabul etmiyoruz. İl Başkanımız Sedat Yalçın'ın emrine girdik ve çalışacağız."

(CİHAN)