Erdoğan belgeyi gösterdi ve sordu


Erdoğan, Balıkesir mitinginde CHP Lideri "Kemal Kılıçdaroğlu" hakkında bir belge açıkladı.


12.05.2011,18:47:06


Belgeyi kalabalığa gösteren Başbakan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nunSSKGenel Müdürü olduğu dönemde, sınavsız bir şekilde kuruma personel alındığını iddia etti.

Erdoğan, "Ben size bir belge açıklayacağım. Altında kapı gibi Kılıçdaroğlu'nun oluru var. Sayın Kılıçdaroğlu SSK'ya bu şekilde kimleri atadınız? O atananlar kimler? Sizinle bir akrabalıkları var mı? Soyadları, sizin eski soyadınızla, eşinizin eski soyadıyla aynı olan kaç kişi bu şekilde işe alındı. Dürüstsünüz ya, mertsiniz ya, Gandi'siniz ya. Bu sorulara cevap verin" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisi tarafından Balıkesir'de düzenlenen mitinginde coşkulu bir kalabalığa seslendi. Erdoğan, Kuvayi Milliye Meydanı'nda düzenlenen mitinge bir saat gecikme ile geldi. Başbakan Erdoğan, konuşmasındaCHPLideri Kılıçdaroğlu'na yüklendi, projelerini anlattı. Balıkesir mitinginde 13 yıl önceki bir belgeyi açıklayan Başbakan Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na "SSK'ya kimleri atadınız? Atananlar kimler? Sizinle akrabalıkları var mı?" diye sordu.

"NASIL OLUYOR DA ÖSYM SINAV YAPAMIYOR?"

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerini sürdüren Başbakan Erdoğan, "Bir de bizim Bey Kemal var. SSK müdürüydü, bir varmış bir yokmuş. Genel müdürlüğü 1990'lı yıllarda ilaçları alamadığımız dönemleri anlatmama gerek var mı? Kılıçdaroğlu, sen vatandaşın ilacını veremedin, şimdi nereden atıp tutuyorsun. Öyle suistimallar yapmış ki, şimdi belge açıklamayacağım. Diyor ya; dürüstlük abidesi. Belge bu, ben boş dosya açıklamıyorum, altında Kılıçdaroğlu'nun oluru var. Okuyorum, "ÖSYM tarafından sınav günlerinin dolu olduğu, yakın zamanda yapılan sınavla yeterli sayıda başvurunun alınamadığı, 1998 yılından sonra sınavların yapılması halinde atamaların gecikebileceği, sözkonusu pozisyonlarda görev almak isteyenlerin talepleri doğrultusunda atamalarının gerçekleştirilmesinin uygun olacağı düşünülmektedir. Tarih: 14.07.1998. İmza, Kemal Kılıçdaroğlu. Şimdi soruyorum; Nasıl oluyor da ÖSYM sınav yapamıyor? Nasıl oluyor da yeterli başvuru alınamıyor? Bu söz konusu pozisyonlar neler? O pozisyonlara başvuranlar kimler? SSK'ya bu şekilde kimleri atadınız? Atananlar kimler? Sizinle akrabalıkları var mı? Eşinizin eski soyadıyla aynı olan kaç kişi işe alındı? Dürüstsünüz ya, mertsiniz ya, Gandisiniz ya... Bu sorulara cevap verin. Sevgili kardeşlerim biz bunları Meclis'te de yüzüne vurduk ama cevap alamadık." dedi.

CİHAN