Erdoğan'ı mest eden 2 pankart - Foto


Başbakan Erdoğan memleketi Rize'de halka seslendi; bu 2 pankartı görünce bakın ne dedi


14.05.2011,15:52:39
İlgili Foto Galeri

Haberin fotoğraf galerisine gitmek için tıklayınız.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Rize mitingine 'Çete yaz Kemal'e yolla üye kartın cebine gelsin' ve 'Kemal bilmemek ayip değildur, yeterki çakturma' pankartları damgasını vurdu. Hemşerilerinin hazırladığı pankartlara hayran kalan Erdoğan, Karadeniz şivesiyle "Nasul, benim hemşehrilerimun her yerinden zeka fışkırıyor da..." şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, baba ocağı Rize'de partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde hemşehrilerine hitap etti. Helikopterle Trabzon'dan Rize'ye gelen Erdoğan, mitingi alanına gelişinde horonla karşılandı. Alanı donduran kalabalığının coşkulu alkışları ile kürsüye çıkan Erdoğan, hemşehrilerini, "Demir aldık limandan, hava koptu bir yandan, Her şeyi unuturum, Rize çıkmaz aklımda" dizeleri ile selamladı.

Konuşmasının başında Ortadoğu'da yaşanan gelişmelere değinen Erdoğan, Libya'da birileri sadece petrol kuyularını görürken Türkiye'nin insanları gördüğünü anlattı. Erdoğan "Huzurun, barışın sağlanması için tüm imkânlarını seferber ettik. Hakkı söyledik, hukuku savunduk, adalet dedik, barış dedik, insanlığı savunduk." ifadelerini kullandı.

CHP İstanbul Milletvekili adayı Prof. Dr. Binnaz Toprak'ın 'Her nefis ölümü tadacaktır' ayetiyle ilgili 'Çok tiksindirici' sözlerini bir kez daha eleştiren Başbakan Erdoğan, "BuCHPzihniyeti bu. Bunlara Rize'den oy çıkmaması lazım. Sen Allah'ın ayetine nasıl tiksindirici dersin. Sen ölmeyecek misin? Bu Profesör herhalde o sözü Kadir Topbaş Bey'in sözü zannetti. Prof. olmuşsun ama irfan sahibi olamamışsın. İrfan sahibi olmak kendini bilmektir. Yarın bizi musalla taşına koyduklarında Başbakan, milyarder, profesör demeyecekler, 'er kişi niyetine' diyecekler." dedi.

Başbakan Erdoğan, parti gençler bu sırada 'Ölümüne kadar AKP' sloganlarını da düzelterek, "Ölümüne kadarAKPdeğil, ölümüne kadar AK Parti" dedi.

"DEMOKRASİ MÜCADELEMİZDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ"

Sekiz yıl boyunca nice tehditler aldıklarını ifade eden Erdoğan, tüm bunlar karşısında eğilmediklerini, bundan sonra da eğilmeyeceklerine vurgu yaptı.

Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Nice tuzaklar kurdular, hiç birine düşmedik. Akla gelmedik komplolar kurdular, hepsin bozduk. Kastamonu'da konvoyumuza yaptıkları saldırıda Recebimizi şehit ettiler, Metinimiz yaralandı. Şehidimize bir kez daha rahmet, yaralı arkadaşımıza şifa diliyorum. Silopi'de 2 polisimizi şehit ettiler. Yurt genelinde partimizin il ve ilçe binaları ile seçim bürolarımıza saldırıyorlar."

Tüm bu saldırılara rağmen demokrasi mücadelesinden vazgeçmeyeceklerinin altını çizen Erdoğan, "Bunların molotofkokteyli, şusu busu bizi mücadelemizden alıkoyamayacak. Çünkü biz bu yola kefenimizle çıktık. Eşkıyaya, çapulcuya, mafyaya asla pabuç bırakmadık, bırakmayacağız." diye konuştu.

Sözün bittiği yerde şiddetin, insanlığın bittiği yerde de vahşetin başlayacağını anlatan Başbakan, "Bunların sözü de bitti. Sezimde netice alamayacaklarını anladıklar. Onun için seçim bürolarımıza saldırmaya başladılar. CHP, MHP, BDP, terör örgütü, Ergenekon, yandan ve Candaş medya ittifak halinde partimize saldırıyorlar. Ama biz durmak yok, yola devam edeceğiz." dedi.

"Benim Kürt kardeşlerimin sorunlarını çözdüğüm için BDP ve terör örgütü bundan çok rahatsızlık duyuyor." diyen Erdoğan, bugüne kadar kandan ve gözyaşından beslenenlerin bunun sürmesini istediğini dile getirdi.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Biliyorsunuz 12 Haziran'da yeni bir anayasa yapacağımızı açıkladık. Bu millet ilk kez kendi anayasasını yapacak. İşte bunun önünü kesmeye çalışıyorlar."

Kaset olaylarının ardından terör örgütünün MHP'yi savunan bir açıklama yaptığını belirten Erdoğan, MHP Genel Başkan Yardımcısı'nın da adeta terör örgününe teşekkür ettiğine dikkat çekti. Erdoğan, "Bu nasıl bir oyun, bu nasıl bir ittifak, bu nasıl birAK Partikarşıtlığıdır. Buradan öyle bir ses verin ki, Kandil, Silivri duysun. Bunları 12. Haziran'da dersini verin ve bu oyunu bozun." dedi.

KILIÇDAROĞLU'NA YÜKLENDİ

YGS'deki şifre iddialarında da kirli bir tezgâhla karşılaştıklarını anlatan Erdoğan, "Şifre diye bağırdılar, deşifre oldular. Sonra Hayati Yazıcı Bey üzerinden gençlerin zihnini bulandırmaya çalıştılar. Bu tezgâhı da bozduk. Kemal Kılıçdaroğlu'nun maskesi bir kez daha düştü. Temiz insanlara iftira atan bir müfteri olduğu ortaya çıktı. Siirt'te bizim kutsalımıza saldırdı. Bu milletten, Müslümanlardan özür dile dedik, pişkinliğe vurdu. Yürüyen bir yalan ararsınız Kemal Kılıçdaroğlu'dur." şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun mumunun 35 dakikada söndüğünü savunan Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Geçenlerde bir televizyon programında önce YÖK'ü kaldıracağını söyledi. 35 dakika sonra da bedelli askerlikten elde edeceği parayı YÖK'e aktaracağı belirtti. Yahu kaldırılan yere para aktarılır mı? Bunun mumu yatsıya kadar da yanmıyor, 35 dakika sönüyor. Çok enteresan biri. Ama yeter ki böyle bir muhalefet olsun."

Kılıçdaroğlu'nun 'elimde çok sürpriz dosyalar var' iddialarında bulunduğuna değinin Erdoğan, "Niye açıklamıyorsun, yoksa yine yalanın ortaya çıkacak diye mi korkuyorsun? Şimdi benimle ilgili dosya hazırlıyormuş. Bahçeli'yi de, başkalarını da, yandaş ve candaş medyanı da yanına al açıkla. 8,5 yıldır bir şey açıkladığı yok. Çünkü dürüst değil. Bunların yaptığı deremende ayran öğütmek. Deremende ayran öğütülür mü? Ama Kılıçdaroğlu öğütür." dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemlere ilişkin açıklamalarını da tekrarlayan Başbakan Erdoğan, "Sınavsız olarak işe aldıkların kimler? Bunların isimleri, soy isimleri ne? Bu kişilerle akrabalık derecen ne? Şimdi çıkmış bana 'o belgenin birinci sayfasını okumuyor' diyor. Ben o birinci sayfayı da okudum, belgede burada. Orada konuyla ilgili hazırlıklar anlatılıyor. Ben sana sonucunu söylüyorum. Sınava tabi tutmadan atamasını yaptıkların kimler sen bunları açıkla. 'Burada çalışan yakınlarımız olamaz mı ' diyor. 1, 2, 3 tane olabilir ama yüzlerce olunca bu sorulur. Hatta terör suçundan çıkan bazı kişilerin de bu tezgahın içinde oyduğu yazıldı." ifadelerini kullandı.

"TELEVİZYONU ÇOK SEVİYORSAN YALAN RÜZGÂRI DİZİSİNDE OYNA"

Kılıçdaroğlu'nun 'televizyonda karşıma çık' açıklamalarına da cevap veren Erdoğan, "Sayın Kılıçdaroğlu sendeki bu kamera, televizyon aşkı nedir? Madem televizyona çıkmayı çok seviyorsun, "Yalan Rüzgârı' diye bir dizi var. Onu yeniden çeksinler, sen de onda oyna. Madem bu kadar hesap uzmanısın 'Bir Kelime Bir İşlem'e çık, kendini ispatla. Sen daha çıraklık dönemine yeni başladın. Sen Milli Şefi'nin dizinin dibine otur, dersini tamamla. Sana bir sorum daha var, bunu açıklamadığın sürece yüzüne vurmaya devam edeceğim. SSK Genel Müdürlüğün döneminde Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun görevden alınmasını istediği kişileri yönetim kuruluna aldın. Yine o dönemde birçok insanı görevden aldın. O insanları hangi gerekçe ile görevden aldın. Bu şekilde kaç personelin görevine son verdiniz." dedi.

Hemşehrilerine Ovit Dağı Tüneli'nin ihalesinin yıl sonuna kadar yapılacağı müjdesini de veren Erdoğan, çay üreticinin en önemli beklentilerinden olan yaş çay taban fiyatının da önümüzdeki günlerde Tarım ve Köyişleri Bakanı tarafından açıklanacağını söyledi. Erdoğan, 26 milyonluk destekleme primi ödemeleri için de büyük ihtimalle önümüzdeki hafta içerisinde ödeneceğini belirtti.

Erdoğan, hemşehrilerinden 12 Haziran'da Rize'de 3 milletvekilliğini de istediğini sözlerine ekledi.

CİHAN