Erdoğan'dan korumaya fırça - Video


Başbakan'ın Giresun mitinginde koruma küçük bir kızı engellemek isteyince Erdoğan tepki gösterdi. sevgi gösterisinde


14.05.2011,21:06:29
VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz istikrar sürsün,Türkiyebüyüsün istiyoruz. Bundan rahatsız olanlar var. Terör, şimdi dertleri terörü hakim kılmak. Bu bölgeleri rahatsız ediyorlar, denize, sahile inmek istiyorlar. Ama biz bunlara asla bu fırsatı vermeyeceğiz." dedi.Giresun'da, partisince Osman Ağa Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap eden Başbakan Erdoğan, fındık üretiminin bölgedeki önemine de değindi. Erdoğan, şunları ifade etti:

"Sizden küçük bir ricam olacak. Burada hep istismarlarla karşılaştık. Fındık konusunun Trabzon ve Giresun için ne kadar hayati bir konu olduğunu biliyorum. Biz sekiz buçuk yıl boyunca fındık üreticisini mağdur etmedik. Biz iktidara geldiğimizde fındık bir buçuk liraydı, bugün fındığın fiyatı dört buçuk liraya kadar yükseldi. Fındık konusunda üreticiyi desteklemeye ve teşvik etmeye devam edeceğiz. Sizleri buraya gelip kuru sıkı atan siyasetçilere karşı dik durmaya davet ediyorum. Biz ödemelerde en ufak bir istismara bile müsaade etmedik. Ödemeleriniz zamanında yapıldı. Sizden bu istismarcılara gereken dersi vermenizi istiyorum."

Erdoğan, istikrarın sürmesini, Türkiye'nin büyümesini istediklerini belirterek, şunları söyledi:

''Bundan rahatsız olanlar var. Terör, şimdi dertleri terörü hakim kılmak. Bu bölgeleri rahatsız ediyorlar, denize, sahile inmek istiyorlar. Biz bunlara asla bu fırsatı vermeyeceğiz. Biz yola çıkarken tek millet dedik, tek milletin içinde Türk'ü, Kürt'ü, Laz'ı, Çerkez'i, Gürcü'sü, Abaza'sı, Roman'ı, Boşnak'ı hepsi var.

Zaten millet kavramı bunlardan oluşur. İkincisi ise tek bayrak. Bayrak niye bunları rahatsız ediyor? Bu renk, şehitlerin kanını temsil ediyor, hilal bağımsızlığımızın işareti, yıldız ise şehitlerimizin sembolü. Öyle değil mi? 'Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.' Bunun için tek vatan, tek millet ve tek bayrak diyoruz. Dördüncü ise tek devlettir."

YAŞLI KADININ YANINA GİTTİ

Bu arada, Başbakan Erdoğan'ı miting alanında bulunan bir yaşlı kadın yanına çağırdı. Erdoğan, konuşmasını keserek yaşlı kadının yanına gitti. Yaşlı kadın, Erdoğan'a sarıldı. Yaşlı kadın, yanındaki kadınlarla sohbet eden Erdoğan'ın sırtını okşadı.

"İNTİHAR KOMANDOSU DEĞİL YA"

Öte yandan, koşarak sahneye çıkan bir kız çocuğu Erdoğan'a sarıldı. Erdoğan, kızı engellemeye çalışan korumaya tepki göstererek, "İntihar komandosu değil bu ya..." dedi.CİHAN