Erdoğan: Ak Parti'ye karşı...


Başbakan Erdoğan Malatya mitinginde muhalefet partisi liderlerine yüklendi.


17.05.2011,22:32:38

Başbakan Erdoğan: Ak Partiye Karşı Kirli Bir İttifak Var

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kimlerin kimlerle iş birliği içinde olduğunu görmenizi istiyorum.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kimlerin kimlerle iş birliği içinde olduğunu görmenizi istiyorum. Kimlerin AK Parti'ye karşı kirli bir ittifakın içine girdiğini görmenizi istiyorum. Safların nasıl birbirine karıştığını, sağın, solun, terörün, çetenin nasılAK Partikarşısında kenetlendiğini görmenizi istiyorum" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Seçim çalışmaları çerçevesinde Malatya'da partisinin il örgütü tarafından belediye binası yanında düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi. Konuşmasında iktidar oldukları süre boyunca yaptıkları çalışmaları anlatan Başbakan Erdoğan, muhalefet partisi liderlerine yüklendi.

Malatya'nın önemli bir şehir olduğunu ifade eden Erdoğan, "Malatya Malatya bulunmaz eşin. Gönülleri coşturuyor ay ile güneşin, İşte Malatya'ya benim bu 11'ninci gelişim. Her seferinde coşkuyla karşılanıyorum. Ama bugün bir başka güzelsiniz. Bizden hayır dualarınızı hiç eksik etmeyin. Sevdanız muhabbetiniz daim olsun. 'Derman arardım derdime, derdim bana derman imiş. Derman siz burhan sizsiniz. Burhan arardım dostuma aslım bana burhan imiş. ' Malatya Turgut Özal kadar demokrasi, Battalgazi kadar vatan aşığı bir şehirdir. En son12 Eylülhalk oylamasında yüzde 75 gibi yüksek bir oranda demokrasiye 'evet' dediniz. Hepinize tek tek şükranlarımı sunuyorum. Şunu bütün samimiyetimle söylüyorum, eğer bugün çetelere karşı savaşıyorsak, dünyanın her yerinde mazlumu, hakkı savunuyorsak sizin sayenizdedir. Siz bize 3 Kasım'da yetki verdiniz. " dedi.

'AK PARTİ ÇETELERİN PARTİSİ DEĞİL'

Ülkeye, millete, 81 vilayete, 74 milyonun her birine hizmeti, bir lütuf değil, bir hak olarak gördüklerini belirten Erdoğan, Malatya ve Malatyalılara hizmet etmenin boyunlarının borcu olduğunu kaydetti. Başbakan Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Biz, Türkiye haritasını renklere ayıranlardan değiliz. Biz partizanlık yapanlardan, şehirleri, bölgeleri birbirinden ayrı gayrı tutanlardan değiliz. Biz Doğu'ya, Batı'ya, Kuzey'e, Güney'e sırtını dönenlerden değiliz. Değil mi ki insandır, değil mi ki candır; başımızın tacıdır, gönlümüzün sultanıdır. 74 milyon bizim için birdir. Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Romanıyla, Gürcüsüyle, Boşnağıyla, biz Yunus'un diliyle 'yaradılanı severiz yaratandan ötürü' anlayışıyla seviyoruz. Alevisi, Sünnisi, doğulusu, batılısı, Romanı, göçmeni hepsi bizim nazarımızda eşittir, hepsi bizim öz be öz kardeşimizdir. Biz bu millete efendi olmak için değil, hizmetkar olmak için geldik. Çünkü bu millet, kendisine efendilik taslayanlardan çok çekti. Bu ülke, millete tepeden bakanlardan, milleti aşağılayanlardan, aynı dili konuşamayan, aynı yöne bakamayanlardan çok çekti. AK Parti, elitlerin partisi, seçkincilerin partisi değildir. AK Parti, birileri gibi, çetelerin partisi, çetelere kol kanat geren, çetelere avukatlık yapan bir parti değildir. Görüyorsunuz bazı partilerin rotasını çeteler, mafya belirliyor, ama AK Parti'nin rotasını çeteler değil, millet çizmiştir. "

Son 8. 5 yılda Türkiye'nin çok farklı bir konuma yükseldiğini vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Bunu birlikte yaptık, birlikte başardık. 8. 5 yıl boyunca istişareyle birbirimize danışarak yürüdük; Türkiye'yi birlikte büyüttük. Her aşamada bir olmaya, beraber olmaya bundan sonra da devam edeceğiz" dedi. Erdoğan, "Türkiye Hazır Hedef 2023", "İstikrar Sürsün Türkiye Büyüsün" şeklindeki partisinin Seçim sloganlarını söyleyerek, miting alanında bulunanların tekrarlamalarını istedi.

AK Parti'nin, milletin partisi olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "AK Parti'nin rotasını çeteler çizemez, AK Parti'nin rotasını kasetler çizemez, AK Parti'nin rotasını sadece ve sadece millet çizer. AK Parti 'ben' ifadesini kullanmaz, 'biz' ifadesini kullanır. AK Parti'nin kerameti kendinden değil, sizden menkuldür" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Siirt mitinginde edep dışına çıkarak, Allah'a dil uzattığını savunanBaşbakan Erdoğanşöyle dedi: "Siirt'te haddi aşarak, sınırları aşarak aklı, izanı, vicdanı, inancı bir kenara bırakarak mutlak yaratıcımız olan Allah'a dil uzatmak gibi bir densizliğe, bir edepsizliğe imza attı. Haşa diyorum. Allah mekandan, zamandan münezzehtir diyorum. Rabbimin mağfiretine, sizlerin affına sığınıyorum. Diyor ki 'Statükocuların Allah'ı Ankara'dır. ' Buradan Kastamonu'dan sesleniyorum. Siirt'te beklediğin kalabalığı bulamadın diye bu densizliği yapmaya hakkın var mı? Bu, Yaradan'a karşı küstahlıktır. "

"AK PARTİ'YE KARŞI KİRLİ TEZGAH KURULUYOR"

12 Haziran seçimi öncesinde kirli tezgahlar kurulduğunu söyleyen Recep Tayyip Erdoğan, "Önce CHP'de tezgah kurdular. CHP'yi şekillendirdiler. CHP'nin kaset mağduru genel başkanı vardı. Ardından kaset mamulu genel başkan geldi. CHP'yi çetelerin sığınağı yaptılar. 87 yaşında emekli şahsı, CHP'nin ikinci milli şefi yaptılar. CHP olarak iki yıl önce Antalya'da neler vaat etmediler ki; 'elektriği bedava yapacaklardı, suyu bedava yapacağız' dediler. Meğer sulu şaka yapmışlar. Çünkü suya zam yaptılar. Her sabah bütün çocuklara süt dağıtacaklarını vadettiler. CHP'li belediye başkanına bütün bu vaatlerini hatırlattılar. 'Elimde sihirli değenek yok ki' demiş. Bunların genel başkanı ne ki, belediye başkanı ne olsun. Akıl hocaları da 'dün dündür, bugün bugündür' diyor. Hani Gandi idiniz, Antalya'nın hesabını nasıl vereceksiniz" diye sordu.

"Sayın Kılıçdaroğlu, hani sen Aleviydin, buradan Malatyalı canlara soruyorum, Kahramanmaraş, Çorum olaylarını, kanlı1 Mayısolaylarını soruyorum. Siirt'te çıkıyor, Allah'ın adını son derece nezaketsiz üslup kullanıyor" diye sözlerine devam eden Erdoğan, "Bu ülkede inananlar, CHP endişesini her zaman taşıdılar. Belli ki taşımaya devam edecekler" ifadelerini kullandı.

AK Parti Seçim bürolarına yönelik saldırılara da değinen Erdoğan, "AK Parti Seçim bürolarını molotof kokteyli atıyorlar. Şu ana kadar 100'ü buldu. Bu mu demokrasi ve özgürlük mü? Polisimin kanı yerde kalmayacaktır. Bunlara gereken cevabı 12 Haziran'da gümbür gümbür AK Parti'yi çıkararak vereceksiniz. Esnafa kepenk indiriyorlar. CHP de kepenk indirdi. Siz bu ülkeye ne verdiniz ki, bundan sonra ne vereceksiniz? Bunlar sadece ideolojidir" dedi.

"KELİN İLACI OLSA KENDİ BAŞINA SÜRER"

Erdoğan, "Bay Kemal buraya geldiğinde sormadınız mı? 90'lı yıllarda SSK Genel Müdürü iken, sizi ilaç kuyruklarında bekletmedi mi? Kelin ilacı olsa başına sürer" dedi.

MHP'yi de eleştiren Erdoğan, "Bahçeli sen Sivas'ın batısında kaldın, Gavur Dağının ötesine geçebildin mi? Biz askerimiz ve polisimizle sonuna kadar beraber olacağız. Sen de belli ki CHP gibi kumsalda dolaşıyorsun" diye konuştu. Erdoğan, meydanı dolduranlara "Ergenekon taşeronlarına 12 Haziran'da gereken cevabı verin" dedi. Erdoğan şöyle devam etti: "Bay Kemal buraya geldiğinde sormadınız mı? 90'lı yıllarda SSK Genel Müdürü iken, sizi ilaç kuyruklarında bekletmedi mi? Kelin ilacı olsa başına sürer. Önce şu ilacı bul da, derdine derman ol. "


CİHAN