Erdoğan'ın anlattığı o an! - Foto


Başbakan Erdoğan'ın "ayağa kalkmayan korgeneral" diye bahsettiği olayın fotoğrafı ortaya çıktı...


19.Mayıs.2011,12:26:17

Fotoğrafta Başbakan Erdoğan'ın gelişi sırasında protokolün ayağa kalktığı, komutanın ise bakışlarını başka tarafa yönelterek duruşunu hiç bozmadığı görülüyor.

BU SÖZLERLE ANLATMIŞTI

Ankara Ticaret Odası'nın 'Rekortmenler Plaket Töreni'nde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale'de yaşadığı bir olayı anlatarak, "Bir ülkenin Başbakanı, soruyorum sizlere anma törenine gider de bir korgeneral orada ayağa kalmaz mı? Kalkması gerekir, kalkmadığı anda da bedelini öder. O ayrı mesele. Zaten bedelini de ödedi. Çanakkale'de anma törenlerine gidiyoruz, bu beyefendi ayağa kalkmıyor. Ondan sonra da gereği yapıldı o ayrı mesele. Ama şimdi bakıyorsunuz gideceği yeri o da buldu" diye konuştu.MHP BİRİNCİ SIRADAN ADAY

Başbakan'ın bahsettiği komutanın şu anda Balyoz Davası tutuklu sanıkları arasında Silivri Cezaevi'nde bulunan MHP'ninİstanbul1'inci Bölge birinci sırada milletvekili adayı Emekli Korgeneral Engin Alan olduğu ortaya çıktı. Çanakkale'deki anmada Alan ve protokolden birkaç Paşa, Erdoğan'ın konuşması sonrası alkışlamamış ve geçişi sırasında ayağa kalkmamıştı.

samanyoluhaber