Kılıçdaroğlu'na yumurtalı protesto


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde yaptığı konuşma sırasında bir çocuk parti otobüsüne yumurta attı.


19.05.2011,23:12:57


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ'ın Kovancılar ilçesinde yaptığı konuşma sırasında bir çocuk parti otobüsüne yumurta attı. Kılıçdaroğlu, "Ben farkında değildim ama sonuçta atabilir, demokrasidir. Ona karışılmamasını, yumurta atana bir darp uygulanmamasını rica ettim" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti otobüsüyle Elazığ'a giderken, Kovancılar ilçesinde bir grup partilinin sevgi gösterisi ile karşılandı.

Bunun üzerine Kılıçdaroğlu, kalabalığa hitaben kısa bir konuşma yaptı. Bu sırada kalabalık arasında bulunan ve adının E.B., olduğu belirtilen bir çocuk parti otobüsüne yumurta attı.

Yumurta atan çocuk daha sonra yakında bulunan ve ağabeylerine ait olduğu belirtilen bir dükkana girdi.

Bunun üzerineCHPElazığ 1'inci sıra adayı Ali Özcan'da dükkana gitti. İşyerinde çocuğun ağabeylerinin kendisini karşıladığını belirten Özcan, "ağabeyleri çocuğa kızıyorlardı. Onlardan kızmamalarını istedim. Demokraside olur böyle şeyler, hiç sorun değil dedim. Ağabeyleri benden özür diledi. Bizde konuyu kapattık" dedi.

CHP konvoyunun ayrılmasının ardından yumurta attığı belirtilen E.B., ifadesine başvurulmak üzere Kovancılar Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Elazığ Havaalanı'nda gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, "yumurta attı galiba, ben farkında değildim ama sonuçta atabilir, demokrasidir. Ona karışılmamasını, yumurta atana bir darp uygulanmamasını istedim, rica ettim" dedi.

Kılıçdaroğlu, kendisine yumurta atan kişiden şikayetçi olmayacağını söyledi.

Gazetecilerin 'yumurta atan kişi hangi partili' olduğu yönündeki soruyu da, "Bunu bilmiyorum ama CHP'li olmadığı kesin" diye yanıtladı.

DHA