Arınç: Türkiye'de bir daha...


Bülent Arınç, terörden kurtulmuş, herkesin kardeşçe yaşadığı bir huzur ortamı istediklerini belirtti.


19.05.2011,21:17:55


Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Bütün vatandaşlarımızın, başı dik, alnı açık, hür bir ülkede yaşayacaklarını, yüzyıllar boyunca bu ülkede bir daha işgal ve esaret olmayacağının bilinmesini dünyaya ilan ediyoruz" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bursa'nın Gürsu Belediyesi tarafından bin 776 metrekarelik alan üzerine 3 katlı olarak inşa edilen Ticaret Merkezi'nin açılışına katıldı.

Arınç, ardından kendisine aitseçimbürosunun açılışını yaptı. Halka yapılan hizmetleri daha da artırmayı hedeflediklerini söyleyen Arınç, "Faruk Çelik kardeşim size çok büyük hizmetlerde bulundu. O Bursa'dan kopmadı. Sadece seçim bölgesi değişti. Pazar günüFaruk Çelikve başka bakanlarla birlikte Başbakanımız'ı ağırlayacağız. Türkiye'nin istikrarını dünyaya ilan edeceğiz" diye konuştu.

"HİZMETLERİ 5-10 KAT ARTIRACAĞIZ"

Arınç, çıraklık ve kalfalık döneminin ardından 12 Haziran'dan sonra ustalık dönemine başlayacaklarını ifade ederek, şunları söyledi:
"Başarılı bir hükümetiz. İki dönemdir bizi tek başına iktidar yaptınız. Biz de Türkiye'yi baştan imar ettik. Çıraklık ve kalfalık dönemlerini bitirdik. Şimdi 12 Haziran, AK Parti'nin ustalık döneminin başlangıcıdır. Bugüne kadar yapılanların 5-10 katını yapacağız. Biz bu memleketin temiz evlatlarıyla, hepimizin birlik ve beraberliğini istiyoruz. Huzur istiyoruz. Terörden kurtulmuş, bu kalleşçe saldırıların artık konuşulmadığı, herkesin kardeşçe bu topraklarda yaşadığı bir huzur ortamı istiyoruz".

"19 MAYIS BAĞIMSIZLIK MEŞALESİNİN YAKILDIĞI GÜNDÜR"

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını coşkuyla kutladıklarını belirten Arınç, "19 Mayıs 1919'da olan şey şudur: Anadolu, işgal altındadır. İngilizler, İtalyanlar, Fransızlar ve Yunanlılar Anadolu'yu işgal etmişler. Bir taraftan da Birinci Cihan Harbinden sonra Ruslar yukarıdan inmiş. Karadeniz'den Doğu Anadolu'ya çıkmışlar. İşte Anadolu'nun yeniden istikrarına kavuşması içinAtatürkve silah arkadaşları, 19 Mayıs'ta büyük bir bağımsızlık hareketi başlattı. Hamdolsun ki, 1920'de meclis açıldı. 1922'de büyük zaferi yaşadık. 1923'te de cumhuriyeti ilan ettik. Yeniden bayrağımıza kavuştuk. Yeniden istikbalimize kavuştuk. Bugün bağımsızlık meşalesinin yakıldığı gündür. Bugün, başta Atatürk olmak üzere, canını vatan için feda etmiş bütün şehitlerimizi şükranla hatırlıyoruz. Bütün vatandaşlarımızın başı dik, alnı açık, hür bir ülkede yaşayacaklarını ve yüzyıllar boyunca bu ülkede bir daha işgal ve esaret olmayacağının bilinmesini tüm dünyaya ilan ediyoruz" şeklinde konuştu.

İHA